Petition Closed
Petitioning sn. Ayse Nur BAHCEKAPILI and 17 others

TBMM, BAŞBAKANLIK: Hayvan haklarını korumak adına, ayrı bir bakanlık kurulsun.

Bizler gibi yasamaya hakki olan zavallı, masum canlıların korunmasına daha özen gösterilmesi ve her milletvekilinin kendi ili ne , kendi adını taşıyan barınak açmasını talep ediyorum destek ve paylasimlarinizi bekliyorum.  

"Artık insanlığı hayvanlarda görüyoruz" Lütfen bu sözü iyi düşünün. Hiçbir çıkarı ve kârı olmadan, karşılıksız olarak size sevgisini sunan, elinde size karşı verebileceği en güzel ve elinden gelen tek şeyin yalamak, korumak, kollamak olan masum, garip, zavallı canlıların buna karşın işkence gördüklerini, aç kaldıklarını, zevkine öldürüldüklerini bilin artık! Bilin artık dertlerini size konuşarak ifade edemeyeceklerini. Hoş, öyle olsa da yine de size dert yanmayacak kadar alçak gönüllü olduklarını bilin…

. . .

 

Şimdi yukarıdaki kampanyaya gelecek olursak. Bunu istiyoruz, neden?

Çünkü kimsenin yok sayamayacağı bir gerçek var ki; o da bu dünyanın sadece biz insanlara ait olmadığıdır.O canlılar saf,temiz,acıdan ve kötülükten haberleri yok,garipler,masumlar ve bize muhtaçlar. Eminim birgun onların bu karşılıksız ve içten sevgilerine çok muhtaç kalacağız. Ve biz vicdan sahibi insanlar "yaratılanı sevmişizdir yaratandan ötürü".

Peki, madem öyle ;

 

1. Bilinçli ve eğitimli insanların görev aldığı, nöbetçi veterinerlerin bulunduğu hijyenik barınaklarda misafir etmiyoruz.

 

2. 113 diye bir numaranın olduğu. Yolda kaza geçirmiş bir dostu. En yakın barınaktaki dostlara ait bir ambulansla alınıp, o güzel barınakta ki nöbetçi veteriner tarafından tedavi edilse ve barınakta misafir olarak mutlu huzurlu olsa.

 

3. Sokak hayvanlarına yardım amaçlı kampanyalar yürütse, okullarda eğitim verse, hayvansever ve bilinçli insanlar yetişmesine destek olsa.

 

4. Hayvan ticaretinin önüne geçse ve hayvan sahiplenmek isteyenler en yakında ki mis, hijyenik, barınaklardan tedarik etse ve imkanı oluyorsa oradaki minik dostlara bağışta bulunsa.

 

 

 

Ve başka neler neler. Bunları yapmak çok mu zor.

İşte burada biz devreye gireceğiz.. Bunların olabilmesi için sadece ama sadece hayvanlarla ilgilenen bir bakanlığın kurulması ,o masum canlılara daha da özen gösterilmesi şart... ARTIK ISKENCE GORMUS, DERISI KALKMIS,  YARASI KANAMIS BIR HAYVANIN BIZE YINE SEVGISINI SUNMASI KARSISINDA EZIKLIK DUYMAK ISTEMIYORSAK. LUTFEN DESTEK OLUN VE LUTFEN AMA LUTFEN BUNU DIGER VICDAN SAHIPLERI ILE PAYLASIN.

 

SIMDIDEN TESEKKURLER

 

NOT:75 MILYONU YAZMAMIN NEDENI.BU ULKEDE 75 MILYON VICDANIN OLDUGUNA INANDIGIM ICINDIR.

 

 

 

Letter to
sn. Ayse Nur BAHCEKAPILI
Sn. Suleyman Sencer AYATA
Sn. Ali BABACAN
and 15 others
Sn. Gulsun BILGEHAN
Sn. Mustafa ERDEM
Sn. Levent GÖK
Sn. Ulker GUZEL
Sn. Zelkif KAZDAL
Sn. Aylin NAZLIAKA
Sn. Tülay SELAMOGLU
Sn. Sabahat AKKIRAY
Sn. Aydın AYAYDIN
Sn. Egemen BAGIS
Sn. Huseyin BURGE
Sn. Osman Oktay EKSI
Sn. Yalçın AKDOGAN
Sn. Cemil CICEK
Sn. neziroglu@tbmm.gov.tr
Hayvan haklarini koruma adina ayri bir bakanlik kurulsun ...

""Artık insanligi hayvanlarda arıyoruz "" lütfen bu sözü iyi düşünün . Hiçbir çıkarı ve kârı olmadan,karşılıksız olarak size sevgisini sunan,elinde size karşı verebileceği en güzel ve elinden gelen tek şeyin yalamak ,korumak,kollamak olan masum ,garip,zavallı canlıların . Buna karşın işkence gördüklerini,aç kaldıklarını,zevkine öldürüldüklerini bilin artık!. Bilin artık dertlerini size konuşarak ifade edemeyeceklerini. Hoş,öyle olsada yine de size dert yanmayacak kadar alçakgönüllü olduklarını. . .
Şimdi yukarıda ki kampanyaya gelecek olursak. Bunu istiyoruz ,neden?
Çünkü kimsenin yok sayamayacagi bir gerçek var ki. O da bu dünyanın sadece biz insanlara ait olmadigidir. Ve biz vicdan sahibi insanlar "yaratilani sevmişizdir yaratandan ötürü ".
Peki madem öyle,neden bu canlıları ;
1. Bilinçli ve egitimli insanların görev aldığı,nobetci veterinerler in bulunduğu hijyenik barinaklarda misafir etmiyoruz.
2. 113 diye bir numaranin oldugu. Yolda kaza geçirmiş bir dostu. En yakın barinak ta ki dostlara ait bir ambulans la alınip ,o güzel barinakta ki nobetci veteriner tarafından tedavi edilse ve barinakta misafir olarak mutlu huzurlu olsa.
3. Sokak hayvanlarına yardım amaçlı kampanyalar yürütse,okullarda eğitim verse,bilinçli insanlar yetişmesine destek olsa.
4. Hayvan ticaretinin önüme geçse ve hayvan sahiplenmek isteyenler en yakında ki mis,hijyenik,barinaklar dan tedarik etse ve imkanı oluyorsa oradaki minik dostlara bagista bulunsa.

Ve başka neler neler. Bunları yapmak çok mu zor .
Iste burada biz devreye girecegiz.. Bunlarin olabilmesi icin sadece ama sadece hayvanlarla ilgilenen bir bakanligin kurulmasi sart. Daha özen gosterilmesi sart. ARTIK ISKENCE GORMUS, DERISI KALKMIS , YARASI KANAMIS BIR HAYVANIN BIZE YINE SEVGISINI SUNMASI KARSISINDA EZIKLIK DUYMAK ISTEMIYORSAK. LUTFEN DESTEK OLUN VE LUTFEN AMA LUTFEN BUNU DIGER VICDAN SAHIPLERI ILE PAYLASIN.
SIMDIDEN TESEKKURLER
NOT:75 MILYONU YAZMAMIN NEDENI.BU ULKEDE 75 MILYON VICDANIN OLDUGUNA INANDIGIM ICINDIR.