Avcılık Tamamen Yasaklansın

Recent news

Hayvanları Koruma Günü'nde talebimizi yineliyoruz: Avcılık yasaklansın!

Yarın, (4 Ekim) Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde bir araya gelerek, 230 STK ve siz binlerce doğa severin desteğiyle yetkililerden talebimizi yineliyoruz: Avcılık yasaklansın!

Dünyamızı birlikte yaşadığımız diğer canlılarla paylaşıyoruz. Ormanlar, dağlar, dereler hepimizin yaşam kaynağı ve hepimizin yaşamı birbirine bağlı. Bu nedenle bir kez daha haklarını bizim dilimizde ifade edemeyen tüm canlıların sesi olmak için bir araya geliyoruz.

Bugüne kadar tepkilerimiz sayesinde:
-Dersim'deki 17 dağ keçisinin avlanmasıyla ilgili ihale iptal edildi.
-Eskişehir'de belli noktalarda kızıl geyik acente kotalarının avlattırılmasına ilişkin 20 Temmuz’da yapılacak ihale durduruldu.
-Erzincan’da mahkeme kararıyla, dağ keçileri vurulmaktan kurtuldu.
-Şanlıurfa’daki ceylanların avlanması için düzenlenen ihalenin iptalini talep eden dava açıldı, ihale için yürütmeyi durdurma kararı verildi.
-Mersin’de yaşam hakları ihaleye açılan 75 dağ keçisinin vurulmasıyla ilgili karara Mersin Barosu tarafından dava açıldı.

Birlikte tekrar başarabiliriz!

Peki, hayvanların sesi olmak için 4 Ekim Pazar günü neler yapabiliriz?

-Sosyal medyada Hayvanları Koruma Günü'yle ilgili paylaşımlar yapabilir, imzacı kuruluşların sayfalarından gerçekleştirdiği paylaşımların daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

-4 Ekim Pazar günü 09:00'dan itibaren Twitter'da konuyla ilgili tweetler atarak, atılan tweetleri re-tweet ederek sesimizin yetkililere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. (Twitter'da kullanılacak hashtag 09:00'da Change.org Twitter hesabından duyurulacak.)

Yaşamı savunmak için verdiğiniz desteğe teşekkür ederiz.

Umay Karabaş
3 weeks ago