Kanayan Ciğerimiz Torosları Birlikte kurtaralım

Kanayan Ciğerimiz Torosları Birlikte kurtaralım

Başlama tarihi:
1 Ekim 2020
Muhatap:
T.C Orman Ve Tarım Bakanlığı ve 1 diğer muhatap daha
İmzalar: 108Sonraki Hedef: 200
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: canan akar

Çukurova ve bölgesinde yaşayan herkes yaz gelince kendilerini yaylalara atmak ister. Az da olsa bu sıcaklardan bir kurtuluştur. Toroslar bu gelen ziyaretcilerini güzel havasıyla, mis gibi suyuyla ve muhteşem doğası ile karşılar.Her yıl yaz döneminde binlerce insanı misafir eder torosların bu muhteşem doğası.  Peki bunu ranta çevirmek isteyenler?

Bizde ailemizle yaz tatili için Osmaniye nin Kadirli ilçesine bağlı Kösepınarı köyünde  tatile gittik. Arabamızla geçerken Küçükgökbüğet mahallesinde dağın yamacında(küçük kabaktepe) inanılmaz bir ağaç kıyımı gördük. 

Etrafa sorduğumuzda o dağın bir kısmının " 2b " denilen yasaya birkaç yıl  önce girdiğini söylediler. Ancak problem bu değildi.Daha sonradan orayı parselleyen şahsın açgözlülükle dağın tepesine kadar kendisinin yol açtığını, ve dağın yamacında binlerce ağacı yasadışı kesip, ormanın içlerine girip büyük bir kıyım yaptığını gördük.

Şikayet etmedinizmi? diye sorduğumuzda, orman işletmesinin bu kıyımı gözardı ettiğini söylediler. Benim sizden ricam  daha sonradan yapılan kesimin önüne geçilmesi, ve bu kampanyanın, tüm toroslardaki bu tarz kıyımları durdurmak için bir örnek teşkil etmesi. Her imza 1 ağaç!

Hemen destekle
İmzalar: 108Sonraki Hedef: 200
Hemen destekle

Karar Vericiler

  • T.C Orman Ve Tarım Bakanlığı
  • Osmaniye Valiliği