Kampanya Kapatıldı

Temel Liseler Kapatılsın!

Bu kampanya 11 destekçiye ulaştı


Temel Liseler kurulunca Anadoulu Liselerinde ücretsiz eğitim gören öğrenciler ve mezuna kalmış Ösym Sınavlarına giren insanlar aşırı haksızlığa maruz kalmaktadır.

Temel liselerde parasıyla okuyan öğrencilerin şişirilmiş notlar cevap anahtarlı sınavlar ve sınırsız devamsızlık hakkı yasal değildir.Fakat denetimsizlik yüzünden Temel liselere artık bu haklarla öğrenci çekilmektedir.

Parasız Devlet okullarında okuyan insanlar ikinci plana atılmış ikinci sınıf öğrenci muamelesi görmektedir.

Bu haksızlıklar bununla sınırlı kalmamaktadır.

Devlet okullarında okuyan öğrenciler ne kadar Lise sınavlarına çalışsada Temel Liselerde hic okula gelmeyen sınava çalışmayan  öğrencileri geçememektedir.

Bu sınavların sonuçları diploma notuna yansımakta ve Üniversiteye giriş sınavlarında Devlet okullarındaki insanlar obo puanıyla 1 alırken Temel Lise öğrencileri 2 3 almaktadır.

Buda Ösym kalemlerinde yazan "Emeğimiz Emanetimizdir" yazısını gülünç kılmaktadır.

Bu haksızlıkların sona ermesi için Temel liselerin ad değiştirip özel okul olması hiç bir işe yaramaz.

Ya Temel liseler tamamen kapatılmalı veya Devlete bağlanmalıdır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2012'de "dershaneler kapatılacaktır eşitlik sağlanacaktır" sözlerini hatırlatıyoruz ve bu adaletsiz düzene son vermesini istiyoruz.

Saygılarımızla...Bugün Hamza imzanı bekliyor!

Hamza Ortakaya bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «T.C Milli Egitim Bakanlığı : Temel Liseler Kapatılsın!». Hamza ve imza atan diğer 10 kişiye katıl.