POLİS AKADEMİSİ MÜLAKAT SİSTEMİ DEĞİŞTİRİLMELİ!

POLİS AKADEMİSİ MÜLAKAT SİSTEMİ DEĞİŞTİRİLMELİ!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
1.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.
T.C. İçişleri Bakanlığı-Emniyet Genel Müdürlüğü tarafına Ali Çöşge bu kampanyayı başlattı

T.C. İçişleri Bakanlığı-Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde, Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen öğrenci alımlarında uygulanan mülakat sınavında değişikliğe gidilmesini ve çağımızın şartlarına uygun olarak güncellenmesini istiyoruz.

Polis Akademisi yapmış olduğu öğrenci alımlarında adayların başarı puanlarını hesaplarken uygulamış olduğu %50 mülakat %25 Kpss %25 fiziki yeterlilik sınavı değerlendirme katsayılarında değişikliğe gidilmesini, özellikle %50 olan mülakat katsayı oranının düşürülmesi gerekliliğine inanıyoruz. KPSS, fiziki yeterlilik ve mülakat katsayı oranlarının eşitlenmesi özellikle uzun uğraşlar sonucu elde edilen KPSS ve parkurdan alınan puanlarının oranlarının yükseltilmesini istiyoruz. 

Polis adayları olarak sözlü aşamasının sınav sonucunu %50 oranda etkilemesinin adaletsizliklere sebep olduğunu biliyoruz. Aday başarı puanları hesaplanırken mülakatta verilen puanın KPSS ve fiziki yeterlilik puan ortalamasından daha düşük olmaması gerektiğini, polis alım sürecinin şeffaf ve adaletli olması açısından elzem olduğunu düşünmekteyiz.

Aylar süren KPSS ve parkur hazırlık sürecinin aday belirleme başarı puanına %25  birkaç dakika süren mülakat aşamasının başarı puanını %50 etkilemesi kabul edilemez. 

Üzerinde durulması ve kesinlikle değişmesini istediğimiz bir diğer konu ise mülakat sürecinin kesinlikle video kayıt altına alınması gerektiğidir. Teknoloji çağında bu isteğimizin gerçekleşmesinin Polis Akademisi tarafından kolaylıkla sağlanacağını düşünmekteyiz.

Bizler vatanına seven, ülkesi için her şeyini feda edebilecek polis adayları olarak siz değerli devlet büyüklerimizden taleplerimize cevap verilmesini ve yukarıda bahsettiğimiz sorunların çözülmesini istiyoruz. 

Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederiz.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
1.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.