Petition Closed
Petitioning T.C. İçişleri Bakanı Muammer Güler

T.C. İçişleri Bakanlığı: Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı "Hayvan Polisi Teşkilatı" kurulsun!

Türkiye'de; sokakta aç, susuz, yaralı ve ölmek üzere olan binlerce hayvan bulunuyor! Bu hayvanların çoğu sahibi tarafından dışarı atılmış veya unutulmuş. Bir kısmı da kuduz. Bu hayvanlar için bir polis teşkilatı kurulmalı. Bu teşkilatın yapacakları basit ama etkili. Sokaktaki aç/susuz/yaralı hayvanları toplayacak ve veterinerlere götürecek, muayene ettirecek. Hayvan barınaklarına bırakacak veya bir insan aileye verecek... Ve hayvanlar için başka görevler de yapılabilecek, küçük ama dinamik bir teşkilat. Proje için ABD'de uygulanan sistem örnek alınmalı. ABD'nin birçok eyaletinde "hayvan polisi" var. Medeni ve uygar bir sistem gerçekten. Öbür  türlü gönüllüler varsa elinden geldiği kadarıyla hayvanlara yardım ediyor. Ancak çok yetersiz! Hedef; Türkiye'de yaşamaya çalışan sokak hayvanlarının kurtarılması! Türkiye'de "Hayvan Hakları" iyi durumda değil, buna sahip çıkılmalıdır! Bu fikir; değiştirilebilir ve/veya geliştirilebilir. Ancak kesinlikle konu yönünde somut adımlar atılmalıdır. Katılan herkes lütfen imzasını atsın!

NOT: Lütfen daha fazla bilgi ve gelişmeyi öğrenmek için sayfanın en altındaki "haberler" bölümüne bakınız...

 

This petition was delivered to:
  • T.C. İçişleri Bakanı
    Muammer Güler


    C A started this petition with a single signature, and now has 543 supporters. Start a petition today to change something you care about.
    Today: C is counting on you

    C A needs your help with “T.C. İçişleri Bakanlığı: Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı "Hayvan Polisi Teşkilatı" kurulsun!”. Join C and 542 supporters today.