Torbayasada 5620 calisan da kadro alsın

Torbayasada 5620 calisan da kadro alsın

Başlama tarihi:
2 Aralık 2019
Muhatap:
T.C Cumhurbaşkanı ve
İmzalar: 639Sonraki Hedef: 1.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Bizler 5620 sayılı kanun ile çalışma süreleri belirlenen kamunun çeşitli kurumlarında çalışan geçici işçileriz. Orman bakanlıgı başta olmak üzere birçok kurumda çalışmaktayız. Birçok kurumda  çalışan taşören işçiler kadro alırken kamunun asıl işini yapan biz geçici işçiler kadro alamadık.

Piknik yaptıgınız ormanın yetiştiricisi ve bakıcısı bizler geçici işçileriz. Sizler tv lerinizden orman yangınlarını izlerken o yangınlarla savaşan canını pahasına o yangınları söndürmeye çalışan  biz geçici işçileriz.

İçtiginiz çayın  emekçisi arabanızla gittiginiz yolun yapilan demir yollarinin park ve bahçelerin  yine emekcileri bizler geçici işcileriz. 

  Kamunun asıl işini yapan yükününü omuzlayan asıl işçileriz ama bizlerin çalışma süreleri kurumlara göre farklılık gösterek 2 ay ile başlayıp 10 aya kadar çlaışan işçıi kardeşlerimiz var. İş akdimiz askıya askıya alındıgı için  işsizlik maasindan faydalamadigimiz gibi baska bir is bulmaktada büyük problemler yaşıyoruz.

Bizlerin ailelerimizin gelecegimize umut olacak olan çocuklarımıza iyibir yaşam düzenli bir yaşam saglaya bilmemiz için bizlerin kadro alabilmesi için  sizde bir imza verin.

 

Hemen destekle
İmzalar: 639Sonraki Hedef: 1.000
Hemen destekle