Mustafa Erol’un katili Ozan Ceyhun’a verilen Büyükelçilik iptal edilmelidir!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ülkücü Mustafa Erol’un katili Ozan Ceyhun’u Viyana Büyükelçisi olarak ataması Türk halkından büyük tepki gördü. Olay, Ceyhun’un katlettiği Ülkücü Mustafa Erol’un hikâyesini de akıllara getirdi…

Ülkücü Mustafa Erol’un katili Ozan Ceyhun’un Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi olarak atanması, milliyetçi camiada tepki ile karşılandı. Gerçekleşen atama, cenazesi para bulunamadığı için tabutta değil, yoğun kar yağışı altında battaniyeye sarılarak taşınmasıyla Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in hafızasına kazınan bir tabloya dönüşen Mustafa Erol’un şehit olduğu saldırıyı akıllara getirdi.

KARDA CENAZE YÜRÜYÜŞÜNÜN HİKÂYESİ

1977 senesinin 1 Mart’ı... İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan Mustafa Erol, bazı arkadaşları ile birlikte eğitimini sürdürmesinin yanında aynı zamanda “Halkalı Yem Sanayiinde” çalışmaktadır.

Adana Öğrenci Yurdu’nun 3. katında bulunan 6 nolu odasında Kerküklü iki ülkücü ve Sami Selçuk isimli Siirtli bir ülküdaşıyla aynı odada kalan Mustafa Erol, Halkalı Yem Sanayiinde 5-6 gün sonra yapılacak olan grev oylamasında alacakları tavrı nedeniyle hedef haline gelmiştir.

Saldırganlar, sabah ezanı vaktinde Adana Erkek Öğrenci Yurdu’nun 6 nolu odasına bomba atmış ve bu saldırı sonucunda Mustafa Erol şehit olmuştur. Aynı odada kalan Sami Selçuk ise bombanın parça tesiri ile sağ el baş parmağından ve göğsünden hafif yaralanmıştır.

Adana Erkek Öğrenci Yurdu’nun 3. katında bulunan 5 ve 6 nolu odalar saldırganların önceden belirlediği, çoğunlukla öğrenci işçi olan ülkücülerin kaldığı odalardır. Saldırgan Ozan Ceyhun, kendi yaptığı bombayı 3. kata fırlatabilmek için Adana Yurdu karşısında park etmiş bir minübüsün üzerine çıkarak bombayı fırlattığı inceleme sonunda anlaşılmıştır. Polis olay yerine geldiğinde karların içerisinde 400-500 adet boş kovan toplamıştır. Çünkü bomba patlamasından sonra yurt binası camlar hedef alınarak uzun bir süre taranmıştır.

Dondurucu soğuk, lapa lapa yağan karın altında İstanbul'da çeşitli yurtlarda kalan ülkücüler toplanmış, cenaze adli tıp incelemesinden sonra Muratpaşa Camisine getirilmiştir. Ülkücülerin başucu resmi olan “karda cenaze yürüyüşü” fotoğrafı, şehit Mustafa Erol’un Muratpaşa Camii önünde cenazesinin taşındığı sırada çekilmiştir…

HAFIZALARA KAZINAN FOTOĞRAFIN SORUMLUSU: OZAN CEYHUN!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi olarak atanan Ozan Ceyhun, 1977’de Ülkücü Mustafa Erol’un şehit olduğu saldırının planlayıcılarından biriydi. Bombayı bizzat kendisi hazırlayan Ceyhun, Adana Erkek Öğrenci Yurdu’nun 3. katına fırlatmıştı.
Kaynak Yeniçağ: Ülkücü şehit Mustafa Erol'un hikayesi