İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI 8 AYDIR ATANMAYI VE MÜLAKAT SONUÇLARININ AÇIKLANMASINI BEKLİYOR

İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI 8 AYDIR ATANMAYI VE MÜLAKAT SONUÇLARININ AÇIKLANMASINI BEKLİYOR

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.
200 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
T.C AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI (TÜRKİYE İŞ KURUMU) ve tarafına İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI ATAMA PLATFORMU bu kampanyayı başlattı

SN. ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK

TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRÜMÜZ

SN. CAFER UZUNKAYA

61. Türkiye Cumhuriyeti hükümetimiz döneminde, ülkemizin 2023 vizyon hedefleri doğrultusunda, işsizliğin %5'li rakamlara hızlı bir şekilde düşürülmesi amacıyla bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2 Nisan 2012'de ilk defa İş ve Meslek Danışmanlığı projesi hayata geçirilmiş ve bu bağlamda 4.000 (dörtbin) İş ve Meslek Danışmanı ataması yapılmıştı.

Şimdi yine bir İş ve Meslek Danışmanı atama dönemi öncesindeyiz. Siz Sayın Cumhurbaşkanımızın bilgisi dahilinde Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk ve İŞKUR Genel Müdürümüz Sayın Cafer Uzunkaya'nın gayretleri ve destekleri ile 1.141 İş ve Meslek Danışmanının ataması daha gerçekleştirilecek.

 

 
 

Avrupa ve tüm dünya devletlerine örnek olacak bir ekonomi modeli ortaya koyarak, Milli İstihdam Seferberliği kapsamında adından söz ettirecek başarılara imza atmak adına ülkece topyekün yerli ve milli bir mücadelenin yanı sıra bir çok alanda önemli ve kritik bir süreçten geçmekteyiz.

Bu sürecin ''İstihdam Seferberliği'' ayağında büyük bir şevk ve gururla görev yapacak İş ve Meslek Danışmanları olarak büyük bir merak içerisinde mülakat/atama sonuçlarımızın ilan edilmesini beklemekteyiz. Kısacası bütün coşkumuz, enerjimiz ve var gücümüzle göreve hazır bir şekilde işimize biran önce başlamanın heyecanını yaşamaktayız.

Fakat 25-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilen İş ve Meslek Danışmanlığı mülakat sürecinin tamamlanmasının üzerinden 6 ayı aşan bir zaman geçmiştir ve sonuçlar ilan edilememiştir.

Öncesinde İŞKUR Genel Müdürümüz Sayın Cafer Uzunkaya'nın ''İMD mülakat sonuçları Aralık'ta açıklanacak'' haberi büyük bir sevinç yaratmış ve nihayet bu bekleyişi son bulduracak derken sonuçlar açıklanamamıştır.

https://www.memurlar.net/haber/791166/imd-mulakat-sonuclari-aralik-ta-aciklanacak.html

 

 
 

Sonrasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk'un ''İMD mülakatlarını açıklayacağız'' söylemine rağmen sonuçlar yine açıklanamamıştır.

https://www.memurlar.net/haber/803414/bakan-selcuk-imd-mulakatlarini-aciklayacagiz.html

Geldiğimiz noktada an itibariyle atama/mülakat sonuçlarımızın hala açıklanamamış olması tüm coşkumuzu, enerjimizi tüketmektedir. Bizleri kaygılandırıp üzüntüye sevk edip acaba yolunda gitmeyen veya istenmeyen durumlar mı var gibi sorularla birlikte hayatımıza yön verememenin getirdiği belirsiz süreçleri yaşamamıza sebebiyet vermektedir.

Şartlar ne olursa olsun Cumhurun reisi Sayın Cumhurbaşkanımızın bu belirsizliğin ortadan kaldırılması noktasında milletinin bu sesine kulak vereceğini, duyarsız kalmayacağını da ayrıca kalbi duygular ile biliyoruz.

Bu bağlamda cumhur olarak, öncelikle İş ve Meslek Danışmanlığı projesinin mimarı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, bu projeyi zaman içerisinde revize ederek daha fazla adından söz edilir hale getireceğine inandığımız Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk'a ve son olarak İŞKUR Genel Müdürümüz Sayın Cafer Uzunkaya'ya teşekkür ediyoruz.

Ve sonrasında diyoruz ki;

Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanımız, Sayın Genel Müdürümüz

Bu kısa mektup ile, 6 ayı aşan bir süre geçmesine rağmen atama sonuçlarımızın açıklanmaması sorununa bir kez daha dikkatlerinizi çekmeyi umuyor, İş ve Meslek Danışmanlığı atama/mülakat sonuçlarımızın bir an önce açıklanarak hayatlarımızdaki bu belirsizliğin son bulması noktasında adımlar atacağınızı biliyor ve buna canı gönülden inanıyoruz.

Konuyu bilgilerinize bir kez daha saygıyla arz ediyoruz.

İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI ATAMA PLATFORMU

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.
200 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.