Petition geschlossen.

Adaletsizliğe hayır diyorsan sende imzala ve paylaş

Diese Petition hat 93 Unterschriften erreicht


Anayasa ve hukuk ihlalleri ülkemizde gün be gün artmakta; milletvekillerinin, akademisyenlerin, gazetecilerin, gerçekleri söyleyen, haklarına sahip çıkan ve iktidarı eleştiren hemen herkes gözaltına alınmakta veya tutuklanmakta. 

Hukuk ve adalet işlemez hale getirilmistir. Yaşanan bu olumsuzluklara karşı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’dan İstanbul’a doğru Adalet Yürüyüşü başlatmıştır.
İşçiler, köylüler, kamu çalışanları, akademisyenler, kadınlar, çocuklar, Cumhuriyet, demokrasi, laiklik yanlıları rejimin baskı politikalarına maruz kalmakta ve haklarını arayabilecekleri, herkese eşit mesafede olan bir adalet mekanizması ise ne yazık ki bulunmamaktadır.
CHP BW BIrligi bu bilinçle “Adalet Yürüyüşü”ü yürekten desteklemekte; referandumdaki “Hayır”larımızın devamı niteliğinde olan bu yürüyüşün demokratik, bağımsız, eşitlikçi, özgürlükçü, başka bir Türkiye özlemi gerçekleşinceye kadar süreceğini, sürmesi gerektiğini bilmektedir.

Yaşasın adalet, eşitlik ve özgürlük sevdamız, haklı mücadelemiz diyorsan sende destegini ver imzala ve paylaşHeute: Cumhuriyet Halk Partisi verlässt sich auf Sie

Cumhuriyet Halk Partisi Badenwürttemberg e.V benötigt Ihre Hilfe zur Petition „T.C. Adalet Bakanlığı: Adaletsizliğe hayır diyorsan sende imzala ve paylaş”. Jetzt machen Sie Cumhuriyet Halk Partisi und 92 Unterstützer/innen mit.