Geleceğini Çöpe Atma!

Geleceğini Çöpe Atma!

44 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.
Başlama tarihi:
Muhatap:
T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Dilara Keçeli

GELECEĞİNİ ÇÖPE ATMA!

Doğaya atılan çöpler doğamızın renklerini bir bir öldürüyor!

Doğaya sadece internetteki fotoğraflardan bakan bir nesil geliyor ve bu neslin geleceğini bizler inşa ediyoruz. Siyah beyaz yarınlar geleceğimiz olamaz! Doğanın renklendirilmesi sadece bizim için değil diğer tüm canlılar için hayati önem taşıyor. Unutmayın ki doğa olmazsa geleceğimiz de olmaz! Bunun için harekete geçmeli, geleceğimizi koruma altına almalıyız.

Doğamız çöplerle kirleniyor! Çöpler sadece görüntü kirliliğine yol açmıyor aynı zamanda toprak kirliliğine, hava kirliliğine ve su kirliliğine yol açıyor. Her atık madde doğamıza bir kurşun. Unutmayın ki çevre gelecektir!

İlk olarak kişi kendinden başlayarak atık kullanımını azaltmalı ve çöplerini çöp kutusuna, geri dönüşüm malzemelerini geri dönüşüm kutularına atmalıdır. Sonra iş devletimize düşüyor. Birçok ilimizde çöplerden enerji elde ederek evlerin elektrik ihtiyacı karşılanıyor. Böylece hem çöpler geri kazandırılmış olunuyor hem de çöpler için verimli topraklar işgal edilmiyor. Hiçbirimiz geleceğimizde çöpten bir hayat istemiyoruz. Geleceğinde çöpten bir hayat istemiyorsan; 

Sen de çöplerini çöp kutusuna at ve çöplerden enerji üretimine destek ver.

 

44 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.