“Sosyalistlere Özgürlük”

“Sosyalistlere Özgürlük”

187 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Türkiye-Kürdistan Halkları

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Latif Pasahan

Türkiye’de Erdoğan-Bahçeli iktidarı, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) yönetici ve üyesi ile Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu’nun da olduğu 18 sosyalisti, 7 Eylül’de başlattığı operasyonla evlerine ve parti binalarına baskın yaparak gözaltına aldı ve tutukladı.

ESP, SKM ve SGDF yasal olarak kurulmuş, demokrasi ve sosyalizm güçleridir.

Erdoğan-Bahçeli iktidarı, şimdiye kadar çok sayıda gazeteciyi, Halkların Demokratik Partisi’nin önceki dönem Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ’ı, Selahattin Demirtaş’ı ve çok sayıda milletvekili, belediye Eş Başkanı ile siyasetçileri hapishaneye koydu ve ağır cezalar verdi.

Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatları tutukladı. Onlarca gazeteci, yazar, akademisyen, binlerce politik aktivist tutuklanmış bulunuyor.

Erdoğan-Bahçeli iktidarı, demokrasi güçleri için bütün ülkeyi hapishaneye çevirerek faşizmi ve saltanatını kalıcı kılmaya çalışıyor.

Faşizmin kalıcılığını önlemenin, demokrasiyi kazanmanın, Erdoğan-Bahçeli’nin karanlık kanlı zulmünü yenmenin yolu, iktidarın her cinayetine, her tutuklamasına bütün demokrasi güçlerinin birlikte karşı çıkması, birlikte mücadele etmesidir.

Aşağıda imzası olan bizler, gözaltına alınan ESP, SKM, SGDF ve HDK’lıların derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.

Demokrasiden yana olan herkesi imza kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz.

İLK İMZACILAR

Arzu Demir – Gazeteci, Ziya Ulusoy – ESP Avrupa Temsilcisi , Necati Abay – Gazeteci , Adem Karaçoban – Gazeteci , Sibel Yiğitalp – 26. Dönem HDP Diyarbakır Milletvekili, Nursel Aydoğan – 24-25-26. Dönem Diyarbakır Milletvekili, Hayko Bağdat – Gazeteci, Kazım Gündoğan – Araştırmacı, Yazar , Nezahat Gündoğan – Yönetmen, Atilla Keskin – Yazar, Hüseyin Şenol – Gazeteci-Yazar, Doğan Özgüden – Gazeteci, İnci Tuğsavul – Gazeteci, Füsun Erdoğan – Gazeteci-Yazar, İbrahim Okçuoğlu – Araştırmacı-Yazar

187 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.