Kampanya Kapatıldı

Çocuklarımızın ümitlerini,hayallerini şerefsizlere sahtekarlara çaldırmayalım!!!

Bu kampanya 40 destekçiye ulaştı


Ülkemizin futbol altyapılarında gerçek yaşına göre doğum raporuyla kimlik çıkaran çocuklar sıkıntılar yaşarken ,çakma denilen 1-2 hatta bazen 3 yaş küçük yazılmış çocuklar paşalar gibi...gerçek yaşındaki çocuklar çok yetenekli de olsa çakma çocuklar nedeniyle aradaki kemik yoğunluğu , çeşitli hormon seviyeleri , kas gelişim düzeyleri v.b. nedenlerle 15-16 yaşına gelmeden ya futbolu tamamen bırakıyor ya da öz güvenini bir daha kazanamamak üzere yitiriyor.

Türk futbolundaki en büyük ,en temel sahtekarlık ve şikenin gün yüzüne çıkması için desteğinize ihtiyacım var!

Çözüm:

1-Tüm hastanelerden  2000 yılından itibaren doğum  kayıtlarının -yanlışlık ve eksikliğin yasal suç olduğu duyurularak -bilgisayar ortamında ortak bir programda kayıt altına alınması sağlanacak.yine aynı bilgiler hastanelerden resmi belge olarak da istenecek.. doğum raporunu göstermeyip şifahen bilgilerle kimlik çıkaran bireylerin anne baba bilgileri üzerinden tespiti yapılacak-...o yıllarda hastanede doğan çoçuğun kimliği istenecek ya  da ölüm raporu..(yine çocuğun doğumunun ev de mi hastanede mi olduğu  Nufus müdürlüklerinden de temin edilebilir..)

2-bunu yapan ebeveynlere kasıtlı ve organize sahtekarlıktan dolayı  10 -20 yıl gibi ağır bir  hapis cezası ; ve yine  bunu yapan ve göz yuman spor kulüplerine-yöneticilerine ve teknik çalışanlarına süresiz spordan men cezası ve 10-20 yıl gibi ağır bir  hapis cezası verilecek...

3-bu arada  şifahi bildirimle çıkartırdıkları çakma kimlik belgesiyle lisans çıkartan  çok sayıda veli -hastanede doğduğu halde doğum raporunu göstermeden evde doğdu diyerek lisans çıkarttığından-- "hastanede doğan öldü bu da evde doğdu" diye kaçış yolları;yalan ve sahtekarlıklarını örtbas etme yolları bulacaktır..bu şekilde yalanlara  ve sahtekarlıklarına  devam edenlerin her türlü yalanı sonuna kadar ortaya çıkarılarak hatta öldü diyenlerin gösterdikleri mezardan dna testine kadar inceleme yapılıp tüm masrafları ödettirilerek verilecek ceza 20-40 yıl gibi iki katına çıkarılmalı... 

4-Hastane doğumu olduğu halde şifahi bilgilerle lisansı çıkarılan çocuklar bu yasal suçun istemeden ortağı olduklarından devlet koruması altına alınarak gerçek yaşlarında spor eğitimlerine devamı sağlanmalıdır.  

5-Bu çakma futbolcular kendi yaşıtlarıyla oynatıldıkklarında sıradan hatta vasatın altında olan çocuklar...yani gerçek anlamda atletik ,güçlü, dayanıklı,teknik , hızlı, çabuk,bitirici oyuncular olmayıp tamamen alt yaşlarla oynamanın avantajını kullanan sporcular olmaları nedeniyle amatörde dahi oynayamayacak çocuklar oldukları görülecektir.

Türk futbolundaki geleceğe yönelik en büyük icraat ve yatırım budur...Bugün Gökhan imzanı bekliyor!

Gökhan Sezgin bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Türkiye Futbol Federasyonu: Çocuklarımızın ümitlerini ,hayallerini şerefsizlere ,sahtekarlara çaldırmayalım!!!». Gökhan ve imza atan diğer 39 kişiye katıl.