Ülke yöneticilerinin yaptıkları israfı telafi etmeleri , sokaklarda yaşayan evsizlere kaliteli bir yaşam sunmaları, onlara barınak ve sıcak yemek sağlanarak topluma geri kazandırılmaları için ''Bütün Milletvekilleri Ak Saray'a Taşınsın''

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.


Antalya'da 17.02.2015 tarihinde; çöp bidonundan 1 poşet dolusu küflenmiş ekmeği nefes almadan yiyen 20 li yaşlarında çocuğu kendi gözlerim ile gördüğümde;  malesef işi güçü yetiştirememe telaşı ile, hiçbirşey yapamadan yanından öylece geçip gittim.

Akşam eve gelip, kendi başıma kaldığımda sabah ezanına kadar neden O genci evime alıp, karnını doyurup, sıcak bir duş almasını , üstüne temiz ve kışlık uygun kıyafet temin etme şansımın olmasına rağmen, yapamadım diye gerçekten kendime çok kızdım !!!

Benim çapım sadece bu kadar. Ve ona yardım etme şansım varken Kurban Olduğum Rabbimin bir kuluna, o an vaktim olmadığı ve maalesef diğer insanlar gibi yardım elini uzatmadığım için kendimi affedemedeim.

Bu gencecik çocuk; kış günü üstündeki kirden simsiyah olmuş ve incecik yırtık kıyafetle, nereye gidip çalışabilirdi ... Ya da onun bu halini gören hangi hayırsever işe alabilirdi. Yani kendisi yeni bir hayat kurmak istese bile kim güvenip de yanına alırdı diye düşündüm durdum... 

 

Bu nedenle sizlerin de desteği ile kısa günü kurtarmayı değil ;

 

Başta bu ülkeyi yönetenlerin de yapacağı iktisat ile sokaklarda yaşan vatandaşlarımıza kalıcı bir düzen ve insanca yaşama hakkını çok görmeyelim diye böyle bir kampanya oluşturmak istedim.

 

2015 Türkiyesinde Antalyada gördüğüm ve başka illerde de bulunan, sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin bile yem istasyonlarını kuran belediye ve devlet yetkililerinin; çöp konteynerlarından karnını doyurma derdine düşen evsiz insanlara karşı bu kadar duyarsız olması, bizim de yanlarından geçerken sanki onlar yokmuş gibi davranmamız... Çöpte kokusu birbirine karışmış yemek artıklarını ve yedikleri küflü ekmekleri gördüğümüzde, tiksintili yüz hali ile onları daha da yerin dibine sokmak...

Bu, aslında bizim malesef ne kadar da acınası ve Dünya derdine düşmüş bir Müslüman topluma dönüştürüldüğümüzün bir göstergesidir...

 

Bu konunun da ilk muhatabı da aşağıdaki videodan da anlaşılacağı üzere; vaatleri ile yaptığı icraatları malesef birbirini tutmayan ve ülke gelirini en çok israf eden kişilerin olmalıdır .

 

Buna neden olan kişinin, sorunu düzeltmek için kendi haklarından daha da fazla feragat etmesi, kendisinin ve ülkesinin vatandaşınının onur ve şerefine ne kadar değer verdiğinin bir göstergesidir.

 

Sayın Cumhurbaşkanım 1991 ya da 1992 yılında çekilmiş videonuzu izledim ... Şayet o da montaj değil ise:

 

- ''Zalim yönetimin asgari ücret ile geçinen 5 kişilik aileye, günde 3 öğün, kişi başı 1 adet simit ve 1 er bardak çayı bile çok görüyor ; Bunların Peşinden nasıl gideceksiniz ''demecinde bulunduğunuzu izledim...

 

Yıl oldu 2015 .

Başbakan Olduğunuz ve Cumhurbaşkanlığınız süresince, 5 kişilik aile asgari ücret ile, çay ve simitten fazlasını yiyebilecek gelire sahip değil.

Yani üstüne basa basa, asgari ücret ile geçinen milletten 3 çocuk yapmalarını isterken, sadece çay ve simit yemeye devam etmelerini, geriye kalan 49 lirayı da ; ev kirası ,aidat , özelleştirerek içinden çıkılmaz bir hale getirdiğiniz elektrik-su gideri,  giyecek, ısınma , ulaşım, okul vb. masraflarını yaparken israf etmeyerek, her yıl tasarruf ettikleri para ile Miami ya da Las vegas a tatile gidebileceklerini de söylerseniz daha önce kurucusu ve iktidarı olduğunuz partinin ‘’ Hayaldi Gerçek Oldu ‘’ bilbordlarını bir dahaki seçimde sponsorunuz olarak ben üstlenmeye hazırım .

 

Siz iktidara gelmeden 13 yıl önce; bırakın asgari ücretlinin Çayını –Simidini , Cumhurbaşkanlığınız sırasında sokakta yaşayan 100.000 çocuk olacağını, Ülke Başbakanının Antalya ziyaretinde kötü reklam olmaması için, el arabaları ile  çöp toplayarak geçimini sağlayan o çocukların; el arabalarını imha edip;Başbakan ve basın ile pişti olmasın diye uzaklara sürüldüğünü , kendi gözlerimizle gördüğümüz bu çocukların, para kazanacak başka bir yolu kalmayınca açlıktan küflü ekmeği, nefes bile almadan yiyeceğini söylesek, belki kalbinize şuan bu satırları yazan benim gibi ateşler düşerdi.

 

2-3 ya da 5 Milyar Liraya yapılan 1000 den fazla odası bulunan Sarayınızda yaşayıp aylık 1 milyon lira elektik parasını da milletin sırtına kambur edeceğinizi de bilemezdik ki...

Herkes ya da herşey gibi siz de bizler de değiştik ama bazılarımızın Lale devri sonrası gibi gelişmediğimiz bir gerçek...

Sadece sizi suçlamıyorum. Tabiki sizi oraya getiren %50 ve muhalefet partileri de bu olaylardan müteselsilen sorumludur.

 

2002 de iktidara geldiğinizde 1 sene içinde milletvekili lojmanlarını maliyeye katkı olsun diye satış emrini veren Zatıaliniz; Lütfen Beraber yürüdüğünüz 320 iktidar partisi milletvekili ve ailelerini de Ak Sarayınızda Konaklatıp elektik masraflarını da aranızda alman usulü bölüşmenizi ;

 

Hala 700 Küsür Oda boş kalacağından Diğer 228 muhalefet Millet Vekilini de isteğinize göre konaklatıp;  bütün eski ikametlerindeki taşınmaz kira gelirlerini de görev sonuna kadar:

 

-Sahipsiz , Madde Bağımlısı ve Çöpten nimet arayan vatandaşlara yardım fonu oluşturmanızı ve kimsesizlerin kimsesi olmanızı, buraya imza atan Türkiye Cumhuriyeti Halkı Adına Rica Ederiz.

 

Not: Halihazırda 500' e yakın oda boş kalacak diye sıkıntıya düşüp‘’ ben ne yaparım ‘’ dert etmeyin. Nasıl olsa birçok ülke başkanının bizimle ya da dolaylı olarak karşılıklı sorunları var .

 

Bu nedenle Allah gecinden versin cenazeniz bile olsa hepsini bir araya toplama şansınızın olmadığından emin olduğumuz için, böyle bir talepte bulunuyoruz.

Yoksa ne haddimize babamızın malı değil orası ... Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp yaptıran sizsiiniz... Biz sadece parasını ödedik ve %50 sayesinde de ödemeye devam ediyoruz...

Sizi bulunduğunuz mevkiye getirenlerin ve sizin rahat uyumanızı dileriz.

 

Saygılarımızla ;

 

 

Komşusu aç iken kendisi tok yatamayan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları.