Doğrulanmış başarı

Haluk Savaş Yaşasın! Let Haluk Savas, M.D. Live!

Bu kampanya 16.365 destekçi ile değişim yarattı!


English below

Prof. Dr. Haluk Savaş, bilimsel çalışmaları dünya çapında en çok atıf alan Türk psikiyatristlerinden biri. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra önce bir KHK ile ömrünü adadığı akademiden ihraç edildi, sonra da hiçbir delil olmadan masum binlerce akademisyenle birlikte tutuklandı.

Tutukluyken pankreas kanserine yakalandı. Ayağa kalkamayacak durumdayken, çalıştığı hastaneye elleri kelepçeli olarak götürüldü. 

Dr. Savaş beraat etti, hakkındaki yurtdışı çıkış yasağı kaldırıldı. Buna rağmen vatandaşlık hakkı olan pasaportu verilmiyor ve temel bir insan hakkı olan “sağlığa erişim hakkı” çiğneniyor.

Haluk Savaş’ın derhal ihtiyacı olan tedaviyi alması gerekiyor ve bunun için de pasaportuna ihtiyacı var. 

Haluk Savaş’lar kolay yetişmiyor. Lütfen, bir imza vererek Prof. Dr. Haluk Savaş’ın temel haklarına ulaşmasına yardımcı olun. 

 

Haluk Savas, M.D., is one of the most cited professors in psychiatry in his country, Turkey. He was dismissed by an emergency decree and put in jail for months after the coup attempt on July 15, 2016.

Dr. Savas was diagnosed with bile duct and pancreatic cancer while he was in jail. Surgery was done at the hospital he used to work while he was on handcuffs. Later on, he was found innocent and released from jail.

Dr. Savas needs to continue his treatment in the USA. Although there is no any legal action against him, Ministry of Interior (Turkey) is refusing to issue a passport for him. 

Please, join us to support Dr. Savas’s right to access the medical services he needs.Bugün Cuneyt imzanı bekliyor!

Cuneyt Tegin bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Türkiye Büyük Millet Meclisi: Haluk Savaş Yaşasın! #HalukSavaşaPasaport @TBMMresmi». Cuneyt ve imza atan diğer 16.364 kişiye katıl.