Türk Hava Kurumu’nu Yeniden Eski Günlerine Kavuşturalım.

Türk Hava Kurumu’nu Yeniden Eski Günlerine Kavuşturalım.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 35.000.
35.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.
TC CUMHURBAŞKANLIĞI tarafına Atilla Parla bu kampanyayı başlattı

16 Şubat 1925’te ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından kurulan TÜRK HAVA KURUMU’nu yeniden ayağa kaldırmak ve layık olduğu seviyeye çıkarmak için TRT’ye düzenli ödenen katkı payları gibi, benzeri bir yolla sağlanacak katkı paylarının TÜRK HAVA KURUMU’na aktarılmasını talep ediyoruz.

Böylelikle önemli bir gelir kaynağı Türk Hava Kurumu’nun kasasına girecek ve kurum özellikle ORMAN YANGINLARI İÇİN MEVCUT UÇAKLARINI FAAL TUTACAK VE KISA SÜREDE FİLOSUNU GENİŞLETECEKTİR. 

Bu kampanyanın amacı, sadece (TRT benzeri) katkı paylarının THK'nun bugünkü darboğazdan çıkmasını sağlayabilecek yegane girişim olduğunu öne sürmek değildir. Elbette başka çözümler sıralanabilir.

Sadece halkın gönüllü katkılarıyla en görkemli ve faal günlerini yaşayıp, şimdilerde önemli gelir kaynaklarından yoksun kalan THK'nun, sorumsuz  birkaç yöneticiyle bu zayıf duruma düştüğünün bilincindeyiz. Önceki gelir kaynaklarının (tam kapasite kurban derileri, fitre-zekat ve benzeri bağışlarla) yeniden oluşturulmasıyla THK'nun düzlüğe çıkartılıp ülkemiz havacılığına ve ekonomisine katkı sağlayabilmesi tek çıkar yoldur.

Türk Hava Kurumu'nun orman yangınlarına havadan uçakla müdahale ederek yeşil vatanımızı koruması; Havadan tarımsal mücadele ile  günümüzde kaybolmaya yüz tutan tekstil ve tarım sanayimizi canlandırması; Bilimsel deri toplama ve muhafaza yöntemlerine sahip olarak deri sanayiine katkı vermesi; Sonuç olarak  ülke ekonomisine yaptığı büyük katkılara devam etmesinin sağlanması ülkemiz için elzemdir. 

Diğer yandan, havacılığı gençlere tanıtmak ve imkan sunmak görevlerinin yanı sıra, bir savaş durumunda (1974 Kıbrıs askeri müdahalesinde olduğu gibi) doğrudan Silahlı Kuvvetlerimizin emrine giren THK'nun  barışta da Hava Harp Okulu öğrencilerinin ön değerlendirme uçuşları ve paraşüt başlangıç kurslarıyla  yeniden hayat bulması en büyük dileğimizdir.

THK'nun tekrar başarılı günlerine kavuşması dileğiyle bu kampanyayı başlattık ve destek talebinde bulunduk.

Vatandaş olarak bu isteğimizi arz ederiz. 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 35.000.
35.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.