Geleceğimiz İçin Enerji Tasarrufu Energy Saving for Our Future

Geleceğimiz İçin Enerji Tasarrufu Energy Saving for Our Future

Başlama tarihi:
2 Ocak 2021
Muhatap:
tüm insanlar ve
İmzalar: 238Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Little Green Steps

       Enerji, ısı ve ışık veren bir güçtür. Günlük hayatımızdaki işlerin birçoğunda enerji kullanırız. En göze çarpan en fazla kullandığımız enerji de elektrik enerjisidir. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ütü, televizyon, bilgisayar, fırın, saç kurutma makinesi gibi daha birçok eşya elektrik enerjisi ile çalışır. Caddelerin, sokakların, evlerin v.b aydınlanmaları yine elektrik enerjisi ile olur.
       Elektrik kullanımına o kadar endekslenmiş bir hayatımız var ki elektrik kesintilerinde hayatımızın nasıl etkilendiğini hepimiz görüyoruz. Bu sebeple; çok büyük emek ve maliyet harcanarak üretilen, her işte yararlandığımız bu enerjiyi tutumlu kullanmak zorundayız. Enerjiyi tutumlu kullanmak hem aile bütçemize hem de ülke bütçesine katkı sağlar.
         Enerji savurganlığını azaltmak, tasarrufun yollarını ve faydalarını anlatmakta biz doğa severlerin en önemli görevlerinden biridir. Herkes evde, okulda, iş yerinde yani tüm yaşam alanlarında enerjiyi tutumlu kullanmaya çalışmalıdır. Sizleri, tertemiz bir dünyada yaşamanız dileğiyle, tutumlu olmaya ve kampanyamızı imzalamaya davet ediyorum.

     It is a power that gives energy, heat and light. We use energy in most of our daily life. The most conspicuous energy we use the most is electrical energy. Many items such as refrigerators, washing machines, dishwashers, irons, televisions, computers, ovens and hair dryers work with electrical energy. The illumination of the streets, streets, houses, etc. is again with electrical energy.
     We have such a life indexed to the use of electricity that we all see how our lives are affected by power outages. Therefore; We have to use this energy, which is produced by spending a lot of labor and cost, and that we use in every job, sparingly. Using energy sparingly contributes to both our family budget and the country budget.
     It is one of the most important duties of nature lovers to reduce energy waste and explain the ways and benefits of saving. Everyone should try to use energy sparingly at home, at school, at work, ie in all living spaces. I invite you to be thrifty and sign our campaign, wishing you to live in a pristine world.

Hemen destekle
İmzalar: 238Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle