Support fundamental research and testing to extend active lifespan

Support fundamental research and testing to extend active lifespan

0 have signed. Let’s get to 100!
At 100 signatures, this petition is more likely to be featured in recommendations!
Oleg Teterin started this petition

روزانه ۱۵۰۰۰۰ نفر در دنیا می میرند. از هر ۴ مرگ، ۳ مورد بر اثر بیماریهای مرتبط با افزایش سن رخ می دهد. مهمترین دلایل مرگ عبارتند از: حمله قلبی، سکته مغزی، بیماریهای دستگاه تنفس، سرطان، آلزایمر و بیماریهای عصبی.

در حال حاضر امید به زندگی در دنیا ۷۲ سال است.  در واقع یک تغییر شگفت انگیز در دو قرن گذشته رخ داده است زیرا در سال ۱۸۰۰ امید به زندگی فقط ۲۹ سال بود. این تغییر به ویژه از سال ۱۹۵۰، که امید به زندگی فقط ۴۶ سال بود، چشمگیر بوده است. درست است که این افزایش باید به فال نیک گرفته شود، اما باید توجه داشت که مدت زمانی که در طی آن افراد به شدت بیمار هستند نیز طولانی تر شده است.

با وجود اینکه مرگ و میر ناشی از بیماری های عفونی و مرگ و میر در دوران کودکی کاهش یافته و همچنین تأثیر حملات قلبی در میان افراد میانسال بسیار کمتر شده است، در حال حاضر افراد بیشتری از بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری های عصبی رنج می برند. این بیماری‌ها می‌توانند سال‌ها درد و رنج برای بیماران به همراه داشته باشد و هزینه های هنگفتی به دولت ها برای ارائه تسهیلات و خدمات مراقبتی  تحمیل کنند.

در حال حاضر برنامه های مراقبت بهداشتی بر درمان بالینی این بیمارها متمرکز است. در سال های اخیر، پیشرفت های حاصل شده در زیست شناسی انسان، امکان انجام عملیات پیشگرانه به منظور جلوگیری از ایجاد عوامل بیماری و رشد آن را به ارمغان آورده است. به طور کلی معمولاً از این عوامل بیماری، با نام «پیری» یاد می کنیم. در حوزه ای که در حال تبدیل شدن به هیجان‌انگیزترین حوزه کاوش برای انسان و بزرگترین صنعت تمام دوران است، عصر عمرطولانی آغاز شده است.

بسیار مهم است تأکید کنیم که ما در مورد طول عمر سالم صحبت می کنیم، که گاهی اوقات به عنوان Healthspan شناخته می شود. لازمه این امر تلاش برای بهبود شاخصه های سلامتی است، زیرا افراد در صورت دارا بودن استانداردهای بالای سلامتی، سال‌های بیشتری زندگی می‌کنند. با بهبود شاخص های سلامت، هر گونه افزایش در حداکثر طول عمر هنوز در حد یک تئوری است.

مزایای اجتماعی و مالی افزایش Healthspan اکنون به خوبی روشن شده است. در بسیاری از مجامع از آن، به عنوان سود سهام طول عمر یاد می کنند. سود سهام طول عمر شامل صرفه جویی در هزینه های مراقبت از افراد در طی دوره های طولانی بیماری و همچنین مشارکت فعالانه افراد مسن در یک جامعه پویا است. علاوه بر آن، جمع شدن عمیق تر و گسترده تر خرد، تجربه و بینش انباشته شده در طول سالیان، مزایای فردی، خانوادگی و اجتماعی فراوانی برای جامعه به همراه دارد.

در ایران امید به زندگی در حال حاضر به ۷۶ سال رسیده است که  در میان کشورهای خاورمیانه در رده میانی قرار گرفته است و فاصله قابل توجهی با ۸۹.۵ سال در موناکو و فراتر از آن، چیزی که در میان مدت و بلندمدت می توان به آن رسید، دارد.

در حال حاضر هر خانواده ایرانی به طور متوسط ۱۵ درصد درآمد خود را صرف هزینه های درمان می کند. با وجود اینکه تحقیقات محدودی روی بیماریهای مربوط به افزایش سن در برخی از دانشگاه ها انجام شده است اما تاکنون دولت اقدامی برای انجام یک طرح جامع در این زمینه نکرده است.

صرف هزینه های هنگفت برای درمان بیماری در واقع تخصیص نادرست منابع بر اساس یک رویکرد منسوخ شده است که در حقیقت "مراقبت از بیمار" است نه "مراقبت از سلامت"، و با دستاوردهای بدست آمده از تحقیقات علمی ناهماهنگ است. در صورت تخصیص بودجه سالانه از طرف دولت برای تحقیقات بین‌رشته‌ای در زمینه ضد پیری، فرصت‌های تجاری، علمی و اجتماعی  بسیار زیادی به وجود خواهد آمد. دستاوردهایی که رنج بیماری را کاهش می دهد، مراقبت های بهداشتی را تقویت می کند و سود سهام طول عمر و همه مزایای آن را به ارمغان می آورد.

استفاده  عمومی و خصوصی از این صنعت قرن بیست و یکم می‌تواند امکان همکاری‌های آموزشی، تجاری و اجتماعی در تحقیقات، آزمایش‌های بالینی و فناوری های مربوط به سن را فراهم کند و ایران را به یک کشور پیشرو در این زمینه تبدیل کند.

برای دستیابی به این هدف، این طومار از دولت ایران می‌خواهد تا از سال ۲۰۲۲ به بعد، ۵ درصد از بودجه خود را به حوزه تحقیقات ضد پیری تحت عنوان «سود سهام عمر طولانی در ایران» اختصاص دهد.

این بودجه برای انجام تحقیقات پایه روی مسائل مربوط به پیری، درمان‌های ضد پیری، انجام آزمایش‌های بالینی برای دستیابی به پیشرفت‌های جدید و تامین مالی فناوری‌های مدرن مبتنی بر هوش مصنوعی و بزرگ داده‌ استفاده خواهد شد. هدف این است که به مؤسسات آموزشی و تجاری دولتی و همچنین شرکای خصوصی و در واقع گروه های بین المللی بپیوندیم تا در این زمینه به بهترین شکل پیش برویم.

با امضای این طومار، هر یک از ما می توانیم سهمی در افزایش طول عمر مفید خود و عزیزانمان ایفا کنیم و در ده سال آینده با بهره مندی از پیشرفت های جدید، فرصت های هرچه بیشتری برای زندگی با کیفیت و فعال، همراه با سلامتی داشته باشیم.

این طومار در تمام ۲۵۲ کشور جهان به بیش از ۵۰ زبان ارائه خواهد شد که در آدرس های زیر قرار گرفته اند:

 

USA: http://chng.it/7WZbBvGzpk

UK: http://chng.it/TRC6TjVpyn

Ireland: http://chng.it/hfT62Gx62Z

Israel: http://chng.it/Cb2pvh26tx

Finland: http://chng.it/DPkZjsJdjB

Russia: http://chng.it/2zbnmvJPRC

Ukraine: http://chng.it/KhPLBbyWVn 

Maldives: http://chng.it/gvbQ95SdGn

France:  http://chng.it/X5LSQnwWpm

Brazil: http://chng.it/WRskvV6Syy

Portugal: http://chng.it/BhnDCPDDBr

Angola: http://chng.it/wpZZpdfwRf

East Timor: http://chng.it/F7QsL4XcrR

Cabo Verde: http://chng.it/ZdmjnLS9dS

Guinea Bissau: http://chng.it/CwrLgVpZC4

Mozambique: http://chng.it/7gQhYC5Qbw

Sao Tome and Principe: http://chng.it/rfQr2gycWS

Equatorial Guinea: http://chng.it/b8hVnky78w

Spain: http://chng.it/mgvr8rfC52

Mexico: http://chng.it/QVR8fgKkvN

Greece:  http://chng.it/p92Tdnk2SK

Chile: http://chng.it/DgPZmhpKgt

Germany: http://chng.it/vNN6mtXm5z

Canada: http://chng.it/tnHkSzLxMN

Vietnam: http://chng.it/XcYWvdm5hp

Turkey: http://chng.it/RLV6wgpnMQ

Bangladesh: http://chng.it/pvsdrfgnyx

India: http://chng.it/tdkcgqH9X6

Australia: http://chng.it/nrnsZBTGN5

Afghanistan: http://chng.it/Zk5PKfFSCV

Cambodia: http://chng.it/XxPBkDWYFK

Nigeria: https://chng.it/Y4FhgK98wn

Costa Rica: https://chng.it/CgqC5W8Qnd

Bolivia: https://chng.it/FCnvtPMzY8

Ecuador: https://chng.it/5yZSdSPP96

Alger: https://chng.it/zPSzPjdjhx

Cuba: https://chng.it/v6BtjHfVqN

Dominican Republic: https://chng.it/4n9Lwv2zyd

Guatemala: https://chng.it/dzGw8Ywc

Panama: https://chng.it/Zjztd68PdQ

Honduras: https://chng.it/vGYd5vKN5Z

Nicaragua: https://chng.it/w74Bn7hvQp

Iran: https://chng.it/

 

 

لطفا این پیوندها را با دوستان خود در آن کشورها به اشتراک بگذارید.

اخبار این طومار را در بزرگترین کانال آزاد عمر طولانی در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/LongevityInTime

Oleg Teterin - بیوتکنولوژیست. بنیانگذار Longevity InTime. تهیه کننده مشترک: برنده جایزه برای فیلم «شف»، به کارگردانی جان فاورو (شیر شاه، مرد آهنی)، با بازی رابرت داونی جونیور، اسکارلت جوهانسون، داستین هافمن، سوفیا ورگارا، جان لگوئیزامو. مسکو، روسیه.

 

José Luis Cordeiro Mateo - مهندس (MIT)، اقتصاددان، آینده پژوه و پژوهشگر فرا انسانی است که در زمینه های مختلف از جمله توسعه اقتصادی، روابط بین الملل، آمریکای لاتین، اتحادیه اروپا، سیاست پولی، مقایسه قوانین اساسی، روندهای انرژی، کرایونیک و عمر طولانی کار کرده است. کتاب هایی که او تالیف کرده است عبارتند از: تابوی بزرگ، قوانین اساسی در سراسر جهان: دیدگاه مقایسه ای از آمریکای لاتین، و چالش آمریکای لاتین (به اسپانیایی) و مرگ مرگ. مادرید، اسپانیا.

 

Martin O Dea - استراتژیست تجاری و نویسنده. بیش از یک دهه فعالیت در زمینه طول عمر. مدیرعامل Longevity Accelerator. دوبلین، ایرلند.

Oliver Zolman- MD. متخصص طول عمر، موسس کلینیک 20one که در آن پیری مراجعین در تمام ۷۸ عضو بدن، با استفاده از MRI، سونوگرافی، دستگاه‌ها و سیالات زیستی اندازه‌گیری می‌شود، و درمان‌های مبتنی بر شواهد برای معکوس کردن پیری در همه دستگاه های بدن استفاده می‌شود. کمبریج، انگلستان.

Ilia Stambler - PhD. کارشناس و فعال عمر طولانی. مدیر ارشد علمی انجمن Vetek (Seniority) - جنبش طول عمر و کیفیت زندگی در اسرائیل. عضو هیئت مدیره اتحاد بین المللی طول عمر (ILA). تل آویو، اسرائیل.

Vyacheslav Krutko - دکترای علوم فنی، کاندیدای علوم بیولوژیکی، پروفسورSPSMU Sechenova، رئیس آزمایشگاه تجزیه و تحلیل سیستم و فناوری اطلاعات در پزشکی و اکولوژی ISA RAS، رئیس پروژه "فناوری های سیستمی پزشکی ضد پیری" ، رئیس کمیسیون "جرونتولوژی کاربردی" شورای علمی جرونتولوژی و پیری مسکو، روسیه.

 

Yusipova Yulia - رئیس موسسه بین المللی طب سنتی، مدیر عامل موسسه بین المللی پزشکی یکپارچه و ضد پیری (EU)، یکی از بنیانگذاران دانشگاه اروپایی طول عمر. مسکو، روسیه.

Dr. Reagan Edith Lorraine L - MBA، EdM، MALS، MLS، PhD استاد پاره وقت کسب و کار، بازاریابی و تجارت سلامت، و مدرس علوم اجتماعی، و تجارت، زبان ها و علوم سخت. فرانسه.

Vinicius Esteves Teixeira - دارای مدرک لیسانس، فوق لیسانس و Ph.D در شیمی محض و محاسباتی با سابقه تدریس و تحقیق علمی. در حال حاضر علاقه مند به توسعه تحقیقات طول عمر و اجرای سیاست های عمومی برای سلامت عمومی است. پورتو آلگره، برزیل

Mateus Potumati Mariano – مدیر و رهبر پروژه  VIVEAGORA، روزنامه نگار، تریدر، مشاور برند با ۲۰ سال سابقه، لیسانس حقوق و علوم اجتماعی از MIT. سائو پائولو، برزیل.

 

Sergio Martínez de Lahidalga Tarrero – لیسانس فیریک ازدانشگاه میامی. تهیه کننده، محقق و ویرایشگر سمعی و بصری. رئیس موسسه آلیانزا فوتوریستا. عضو هیات مدیره موسسه  Lifeboat Foundation.

 

 

Nina Skorytchenko، کارشناسی ارشد، بنیانگذار و مدیر عامل Avenna و Wellcode Life است. او در حال همکاری نزدیک با دانشمندان برجسته و متخصصان مراقبت های بهداشتی در زمینه سلامت و تندرستی در بیماری های التهابی است. او در شرکت خود Avenna ترجمه فناوری Glyhealth را رهبری می‌کند که یک پلت فرم آزمایشگاهی برای تشخیص بیماری‌های التهابی است. محصولات آنها شامل نشانگرهای زیستی گلیکومیک برای تشخیص زودهنگام و شخصی سازی درمان برای شرایطی مانند بیماری التهابی روده و کووید-19 است. آکسفورد، انگلستان

 

Eliseo San Juan Poblete، مهندس عمران صنعتی، لیسانس علوم با تجربه کار در پروژه های سازگار با محیط زیست، موسس پروژه Chrono Corrector Chile، با هدف آموزش افراد عادی در مورد افزایش طول عمر و طول عمر. والپارایسو، شیلی

Wolfgang Möcklin، پزشک با تجربه در تحقیقات بالینی-انکولوژیک سلول های بنیادی، تحقیقات در زمینه گسترش سلول های بنیادی، مستقل در زمینه IT، تمرکز بر ضد پیری. فرایبورگ ایم بریسگاو، آلمان

 

David Blokh مدرک دکترای خود را در تحقیقات عملیاتی از دانشگاه بن گوریون اسرائیل در سال 1998 دریافت کرد. زمینه های تحقیقاتی او شامل بهینه سازی ترکیبی، مدل ها و روش های شبکه های تصمیم گیری تعمیم یافته، تجزیه و تحلیل تئوری اطلاعات و تشخیص الگو و تکنیک های پیشرفته داده کاوی در زیست پزشکی و اقتصاد است. او 35 سال تجربه در پردازش داده های تصادفی دارد. دیوید بلوخ بیش از 40 مقاله علمی منتشر کرده است. مقالات او در ریاضیات کاربردی گسسته، سیستم‌های اطلاعاتی و تحقیقات عملیاتی، روش‌ها و برنامه‌های رایانه‌ای در بیوپزشکی، تشخیص و پیشگیری سرطان، روش‌های به کار گیری اطلاعات در پزشکی، پیشرفت در زیست‌شناسی عصبی، مکانیسم‌های پیری و توسعه، ژنومیک و انفورماتیک، اطلاعات پزشکی کاربردی منتشر شده است. .

 

 

میترا شکراللهی، محقق و دانشجوی مهندسی پزشکی در آزمایشگاه پزشکی و پاتولوژی دانشگاه تورنتو، کانادا.

Bulat Gaifullin، دکترای روانشناسی، تحلیلگر سیستم در پزشکی طول عمر، دبیر بخش پیری جامعه طبیعت شناسان مسکو از دانشگاه دولتی مسکو، عضو هیئت مدیره انجمن پیرولوژیکی آکادمی علوم روسیه شعبه مسکو، عضو انجمن طول عمر کانادا، کانادا.

Valeria Udalova,، موسس CrioRus https://kriorus.ru/en

رویا پارسایی، لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شیراز و فوق لیسانس مهندسی مکاترونیک از داشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تهران. سابقه تدریس در دانشگاه، ترجمه کتاب، برنامه نویسی و عضو تیم Longevity InTime. شیراز، ایران.

حمیدرضا بنده­ علی نائینی، لیسانس و فوق لیسانس مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف تهران. دانشجوی دکتری رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف تهران و عضو تیم Longevity InTime. تهران، ایران.

 

0 have signed. Let’s get to 100!
At 100 signatures, this petition is more likely to be featured in recommendations!