Kadir Has Üniversitesi Bahar Dönemi Ücretlerinde İndirime Gidilsin

Kadir Has Üniversitesi Bahar Dönemi Ücretlerinde İndirime Gidilsin

Başlama tarihi:
1 Nisan 2020
Muhatap:
Sondan Durukanoğlu Feyiz ve 2 diğer muhatap daha
İmzalar: 422Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Mehmet Arda Ulayan

Okulumuz, ülkemizde ilk COVID-19 vakasının görülmesinden hemen sonra tedbir amaçlı olarak bahar tatilini öne alarak örnek bir davranış sergiledi. Sonrasında YÖK tarafından yapılan açıklamayla tüm üniversitelerin bahar dönemi eğitim-öğretim sürecini yalnızca uzaktan eğitim yoluyla yapacağı duyuruldu. Kadir Has Üniversitesi de 23 Mart tarihinde uzaktan eğitim sistemini uygulamaya koydu. Şimdi ise Kadir Has Üniversitesi öğrencileri olarak okulumuzdan bir kez daha tüm Türkiye’ye örnek olacak bir davranış sergilemelerini bekliyoruz.

Uzaktan eğitim sistemi birçok öğrenci için yüz yüze eğitim kadar verimli geçmemekte. Özellikle uygulamanın önemli olduğu derslerde normal eğitim sürecinin çok altında verim alınmakta. Bunun yanı sıra öğrenciler olarak okulun sağladığı laboratuvar, kütüphane gibi diğer imkanlardan da uzak kalmaktayız.

Teknik aksaklıklar ve verimsizlik haricinde COVID-19 salgının ülke genelindeki etkilerinin de öğrenciler için olumsuz etkileri olmakta. Okul ücretini hali hazırda kendi kazandıkları parayla ödemekte olan birçok öğrenci COVID-19 tedbirleri kapsamında işsiz kalırken birçok ailenin de ekonomik sıkıntılar yaşamakta olduğu gerçeği yadsınamaz.

Ücretini ödediğimiz ancak mevcut koşullar dahilinde alamadığımız eğitimle, bize sunulan ve aynı verimi sağlayamayan uzaktan eğitim sistemine aynı ücretleri ödemek istemiyoruz. Okulumuzun kısıtlı ekonomik imkanlara sahip öğrencilerini de düşünerek örnek bir davranış sergilemesini ve bahar dönemi ücretlerinde makul bir indirim uygulamasını talep ediyoruz.

Öğrenciye değer veren Kadir Has Üniversitesi yönetiminin gereğini yapacağına inanıyoruz.

Hemen destekle
İmzalar: 422Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Karar Vericiler

  • Sondan Durukanoğlu Feyiz
  • Mustafa Can Has
  • Nuri Has