Sokakları sokak hayvanlarından kurtarın.

Sokakları sokak hayvanlarından kurtarın.

Başlama tarihi:
6 Mayıs 2022
Muhatap:
Belediye Başkanlıkları ve
İmzalar: 11Sonraki Hedef: 25
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Ozgur Kocak

Sokaklar başıboş köpeklerin işgali altında. Çete oluşturan bu köpeklerden başta çocuklar ve yaşlılar olmak üzere herkes tedirgin. Her gün yüzlerce üzücü olay yaşıyoruz. Çocuklarımız sokağa çıkmaya korkar hale geldiler. Bu olayların bir kısmı basında yer alsa da çoğu haber basında yer almıyor.

Basından bazı haberler:

-Konyaaltı ilçesinde pitbull cinsi köpek, 11 aylık bebeğe ve babasına saldırdı. Bebeğin yanağını ve kulağını koparan köpek, baba Hasan Kaçar’ı da kolundan ve bacağından yaraladı.

-Antalya'da pitbull cinsi köpek, market içinde saldırdığı 11 aylık Sadrettin bebeğin yanağını ve kulağını kopardı.

-Van'ın Beyüzümü Mahallesi'nde köpeklerin saldırısına uğrayan 6 yaşındaki Ruken Kolcu, aldığı ağır yaralar nedeniyle hayatını kaybetti.

-Tokat'ta ziyarete gittiği komşusunu evinde bulamayan 68 yaşındaki Hatice Er, evine döndüğü sırada karşısına çıkan çok sayıdaki sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Elinde, kolunda ve sırtında derin yaralar oluşan yaşlı kadın hayatını zor kurtardı.

-Bursa'nın İznik ilçesinde 8 yaşındaki bir çocuk sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Yüzünden feci şekilde yaralanan Mehmet Alper Doğan'ı bir kağıt toplayıcısı kurtardı. Küçük çocuğun yüzündeki izin kalıcı olacağı öğrenildi.

-Antalya’nın Aksu ilçesinde koşuya çıkan Endonezyalı genç kadın yaklaşık 10 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Vücudunda diş ve pati izleri bulunan kadın, köpeklerin elinden zor kurtuldu.

-Adana'nın Seyhan ilçesinde kaldırımda bisiklet süren 13 yaşındaki çocuk, sürü halinde gezen köpeklerin saldırısına uğramaktan kurtulmak için yola fırladı. Otomobilin çarpması ile ağır yaralanan çocuk, hayatını kaybetti.

Ve daha yüzlercesi...

Güvenli sokaklarda yaşamak istiyoruz. Sokakları sokak köpeklerinden temizleyin. Bu tüm belediyelerin görevidir. Sokaklar insanlara aittir. Çocuklarımızın oyun alanlarıdır. Lütfen sokaklarımızı özgürleştirin. Sokak hayvanları üzerinden yapılan ticari duygu sömürülerine izin vermeyin.

Hemen destekle
İmzalar: 11Sonraki Hedef: 25
Hemen destekle