Avalik petitsioon Sky Mediale Alari Kivisaare raadioeetrist eemaldamise kohta

Avalik petitsioon Sky Mediale Alari Kivisaare raadioeetrist eemaldamise kohta

0 have signed. Let’s get to 7,500!
At 7,500 signatures, this petition is more likely to get a reaction from the decision maker!
@noblackface started this petition to Sky Media and

Raadio Sky Plus reklaamib end kui “Eesti positiivsem raadiojaam”. Ometi on juba aastaid eetris õhutatud rassismi ja šovinismi. Käesolev pöördumine ei ole esimene kaebus Raadio Sky Plusi ja nende saatejuhtide kohta. Viimase nädala hommikuprogrammis Alari Kivisaare poolt välja öeldud rassistlikud avaldused on viimane piisk kuulajate taluvuse karikas.

Tunnistades oma täielikku teadmatust olukorrast, levitab ta valeinformatsiooni ja kasutab rassistlikke stereotüüpe. Inimese jaoks, kellel on nii suur platvorm, lasub ka vastutus kuulajate ees. Raadio Sky Plus kuulajateks on eestlased, eestlaste seas on esindatud absoluutselt kõik nahavärvid, orientatsioonid ja sood. Teil on kohustus seista iga oma kuulaja eest ja hetkel te seda teinud ei ole.

Mõned näited Alari Kivisaare rassistlikutest ja šovinistlikutest väljaütlemistest.

 

Hommikuprogramm 02.06.2020 10:00 alates 47:30
“Kas mustanahalise nimel oli tegemist mingisuguse pätiga, ma ei ole nagu süvenenud..” ; “Oli üks paras jebla, ilmselgelt keegi ei tahtnud kedagi ära tappa, aga ikka juhtub (…)” ; “Äkki mustad on pätimad? No ei tea, äkki mingit statistikat keegi teeb..”

 

    2. Hommikuprogramm 16.04.2014 9:00  alates 39.55

Saatejuht Alari Kivisaar teeb nalja Uganda jooksukoondise naisjooksjate üle, kelle treenerit süüdistatakse võimuga manipuleerides naiste vägistamises. Kivisaar väitis, et vägistajal võis olla õigus, "kui naiste privaatsed piirkonnad on “laienenud”, siis liiguvad nende jalad kiiremini."

“Noh, aga teiseks tuleks välja uurida, äkki tal [treeneril] oli õigus: äkki hakkasidki [ohvrid -autori märkus] kiiremini jooksma. Kui sa oled sportlane, siis on sinu jaoks sport number üks ja selle nimel oled sa valmis tegema mida iganes, ohverdama mida iganes ja see väike “tihi” pole nüüd küll mingi õudne häda. (…) Sportlased teevad ju igast imevigureid, söövad ja süstivad, sätivad ja hõõruvad ja ma-ei-tea-jumal-mida-kõike nad ära ei tee. Võibolla on asi palju lihtsam! Ei ole seal vaja doseerida ja jumal teab mida... molekulidega hullata - väike „tihi“ enne võistlust, viskab lahti kõik, mis vaja, ja läheb nagu ludiseb,“ 

   

    3. Hommikuprogramm 30.09.2019 Küsib Alari Kivisaar Kristjan Hirmolt “kui ta naine oleks n****r, siis kas enne sünnitust vajutaks ta musta või valget nuppu”

https://sky.ee/kivisaar-noudis-otse-eetris-aru-kas-maris-jarva-loobuks-pigem-veinist-voi-seksist/

Palume SkyMedial reageerida sobivalt ja eemaldada Alari Kivisaar raadioeetrist. Tema ebasobivate väljaütlemiste kohta on tehtud loendamatuid kaebusi, mis on saanud sõna-sõnalt sama vastuse ning korduvalt on teie poolt kinnitatud, et olukorraga tegeletakse ning saatejuhtidega on räägitud. Ometi juhtub see jälle ja jälle ja jälle. Soovitame Alari Kivisaare asemel palgata raadioeetrisse laiema silmaringiga inimesi, kes suudaks teha nalja ilma teisi rasse, naisi, vähemusi solvamata.

0 have signed. Let’s get to 7,500!
At 7,500 signatures, this petition is more likely to get a reaction from the decision maker!