Sivas Koyulhisar Güzelyurt Köyünde Maden İstemiyoruz!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.


Sivas Koyulhisar Güzelyurt Köyünde başlanması planlanan altın madenini köyümüzde istemiyoruz. Altın madenlerinin ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ancak orada ki doğa, eko sistem altın madeninden daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu proje gerçekleşirse Sisorta'nın 11 köyü etkilenecektir. Bu köyler, Aksu, Ballıca, Çandır, Gümüşlü, Kurşunlu, Kavacık, Kızılelma, Ortakent, Güzelyurt, Siskale, Yenice köyleri olumsuz etkilenecektir. 

Bu proje gerçekleşirse Melet ırmağı altın madeninden olumsuz etkileneceği için bu hattaki köylerde olumsuz etkilenecektir. (Melet ırmağı Mesudiye ve bir çok ilçelerden geçerek Ordu üzerinden Karadeniz'e akmaktadır)

Bu proje gerçekleşirse binlerce AĞAÇ KESİLECEKTİR

Bu proje gerçekleşirse bölge insanı hastalıklara gebe bırakılacaktır.

Bu proje gerçekleşirse yüz binlerce çeşit bitki yok olacaktır.

Bu proje gerçekleşirse yaklaşık En az 10 İlçe ve (40 köy yüksek oranda) ortalama 150 köy olumsuz olarak etkilenecektir. Olası bir siyanür sızıntısı olduğunda melet ırmağı üzerinden Karadeniz'e siyanür karışmış olacaktır. 

Bu projenin olumsuz yönlerini saymakla bitiremeyiz. 

Altın madeni olan köylerde ve yerleşim yerlerinde ki şikayetleri gerek televizyondan gerek internet aracılığı ile görmekteyiz.

Bu bölgenin sadece insanları için değil tüm canlıları için bu proje gerçekleşmemeli!!!

Bir bölgenin ve doğanın yok olmaması için sende bir imza ver destek ol.