Kampanya Kapatıldı

Barzonias Sivas Kangalını Koru

Bu kampanya 41 destekçiye ulaştı


Bilinçsiz ve aşırı avlanma sonucu 2002 yılındaki 12000 nüfuslu Barzonias Sivas Alphedosu; (Kangal'ı) 2016 yılındaki sayımlar sayesin de görüyoruz ki sadece 7 tane kalmıştır.


Bu cana yakın, kıllı yapıya sahip tatlı canlılar Sivas dışında yaşayamadığı için National Geographic Doğal Yaşam Uzmanları (NGNLM) onları kendi Doğal Yaşam Park'larına alıp koruyamıyor ve Sivas'ın bilinçsiz halkı tarafından avlandıkları için nesilleri yok olma tehlikesine giriyor.


Ne yapılabilir?
Sesimizi duyurup Sivas Belediyesi'ne ulaşabilir, okullarda ve Halk Eğitim Merkezleri'nde ve gönüllü kişilerce kampanyalar sayesinde bu canlılar hakkında bilgilendirme yapılıp kamuoyu oluşturulabilir. Avlanmaları hakkında ağır yaptırımlar uygulanabilir.
Haydi durma, bu sevimli doslarımızın yeryüzündeki son örneklerinin de aramızdan kaybolmasına izin verme.Bugün Poyraz imzanı bekliyor!

Poyraz Oakenshield bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Sivas Belediyesi: Barzonias Sivas Kangalını Koru». Poyraz ve imza atan diğer 40 kişiye katıl.