HDP Eş- Genel Başkan adayına açık mektup

0 have signed. Let’s get to 500!


Sayın Sezai Temelli,

Size adaylıktan çekilme önerisi yapmak ve bunun nedenlerini kısaca özetlemek üzere bu açık mektup kaleme alınmıştır.   

Nasıl olduğu bir yana ama oldu: Selocan her kesimden insana dokunmayı başardı. HDP’nin aldığı oy oranından çok daha büyük bir kesimde umut yarattı.

HDP’li olmayanların bile söylediği bir şey var: “Selahattin Demirtaş dışarda olsaydı HAYIR oylarının oranı daha da yüksek olurdu.”

Öyle ya da böyle Selocan direnme umudunu yükselten bir rol oynuyor. Sadece HDP’ye oy verenlerin değil, oy vermeyen her siyasetten muhaliflerin HAYIR deme umudunu, heyecanını ve direncini yükselten bir rol oynuyor ve hálâ da oynayabilir.

Siz de bir rol oynayabilirsiniz HAYIR direncini yükseltmekte. Hem de çok bir şey yapmadan, sadece size biçilen role HAYIR diyerek.

Çıkıp HDP kongresinde “adaylıktan çekiliyorum, benim adayım SELOCAN” deyiverin.

Bunu yaptığınızda bir çok şey yapmış olacaksınız. Kısaca sıralayalım:

1-      Her şeyden önce, Selocan’ın tekrar seçilmesiyle HDP'nin Tayyip’in DESPOTLUĞUNA "her ne koşulda olursa olsun sana kafa tutuyoruz" demesini netleştirmiş olacaksınız.  

2-      Muhalif her kesimde  Selocan’ın ismi etrafında oluşan umut, heyecan ve direnişe herhangi başka bir kişinin yapabileceğinden daha fazla ivme kazandırmış olacaksınız.

3-      HDP içindeki halka rağmen politika üretme abukluğuna da HAYIR diyerek,HDP’de  tıkanmış demokrasi damarının açılmasına katkı yapabilirsiniz.

4-      Bireysel olarak da, adınızın yukarda sayılanların gerçekleştirilmesini  engelleyerek kirletilmesine izin vermemiş olacaksınız.    

İşte bunları dikate alarak sizi en geç HDP kongresinde başkanlığa aday olmadığınızı, adayınızın SELAHATTİN DEMİRTAŞ olduğunu açıklamaya çağırıyoruz.Today: Hayri Zafer is counting on you

Hayri Zafer Korkmaz needs your help with “Sezai Temelli Eş Genel Başkan Yardımcısı : HDP Eş-Başkan adayına açık mektup”. Join Hayri Zafer and 241 supporters today.