SEYAHAT ACENTELERİNİN BELGE DEVRİNİN ÖNÜ AÇILSIN!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.


Sayın TÜRSAB Başkanımız, Sayın Bakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız, 

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği üyeleri olarak son düzenlenmiş 1618 sayılı yasa gereği TÜRSAB üyeleri birliğe kayıt olma şartı olarak bir Tüzel kişilik ile yapıması zorunluluğu eklenmiştir. Bu yasal zorunluluk nedeni ile TÜRSAB belgeleri şirketle kurulmakta ve bu şekilde belge sahibi olmaya zorlanmaktadırlar...

Şu an kanunen TÜRSAB belge devri yasa gereği şirket devri ile yapılmak zorundadır.

Ancak, günümüzde değişen ekonomik şartlar nedeni ile veya kanun değişikliği olmadan önce varolan şirketlerine bu belgeyi almaları sebebi ile bu şirketlerin mal varlıkları, borçlanmaları, bankalar ile ilişkileri, vergi veya sgk konusunda yaşadıkları sorunları nedeni ile şirket devrini yapamadıklarından dolayı ya şirketler kapanmakta yada zarar etmeye mecbur bırakılarak devam ettirilmektedir.

Bugünün şartlarında 57 bin TL ye kurulabilen  Seyahat Acentalığı Faaliyetlerinin gerçekleşmesine imkan veren TÜRSAB belgesinin bir an önce ŞİRKET DEVRİNE GEREK OLMAKSIZIN DEVREDİLEBİLMESİ KONUSUNDA kanuni değişikliğin yapılmasını ve bu çalışmaların bir an önce başlatılmasını TÜRSAB yöneticilerimizden Turizm bakanımızdan ve Cumhurbaşkanımızdan :

ŞİRKETE BAĞLI KALMAKSIZIN TÜRSAB BELGE DEVRİNE İZİN VERİLMESİNİ

saygılarımızla acilen arz ve talep ederiz.