Öğrenci servis araçlarının yaşı 20 olsun

Öğrenci servis araçlarının yaşı 20 olsun

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.
senol tarafına Senol Sensoy bu kampanyayı başlattı

 

Türkiye geneli Okul ve Personel servis hizmetlerinde çalışmakta olan araçların yaşlarının günümüz ekonomik koşulları da değerlendirilerek 20 yıla çıkarılması husussunu genel kurulumuzda yapılacak çalışmalarda yeniden değerlendirilmesini talep ediyoruz.
Sizlerde biliyorsunuz ki Otomotiv sektörün de dışa bağımlı olan ülkemizde araçların yaşlarının dolması sonucunda biz servisçi esnafı olarak sürekli model yenilemek zorunda kalıyoruz. Bu nedenle 12 yaşını (12 ile 20 yaş arasında ki) doldurmuş servis araçlarına dünya standartını yakalamış olan Tüv-türk muayene istasyonları taşıma yapabilir ve trafiğe çıkışında herhengi bir sakınca yoktur diye vize vermiş olmasına rağmen Belediyelerce ve UKOME (Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi)’nden güzergah belgesi almakta oldukça zorlanıyoruz.
Servisçi esnaları olarak bizler araç modellerimizi yenilemek ve bu sektörde faaliyetlerimizi sürdürebilmek için Ülkemiz de faaliyet gösteren yabancı sermayeli otomotiv irmaları ile Bankalara borçlanıp yüksek faizli krediler ödemek zorunda kalıyoruz.
Ülkemizin yaşamış olduğu bu zorlu günler de Döviz kurlarını bahane ederek araç fiyatlarında aşırı artış yapan firmalar karşısında ezilmememiz ve ticaretimize daha uygun şartlarda devam edebilmemiz için uygulama da Okul ve Personel servis yönetmenliğindeki araç yaş sınırını kademeli olarak 20 yaşa çıkarılması için daha uygun olacaktır.
Aynı zamanda taşımacılıkta araç yaş sınırı düzenlemesi yeniden yapılandığında halen çalışabilecek araçların yeniden hizmete kazandırılması ülkemiz ekonomi açısından da dışa bağımlılığı azaltılmış ve elimizde bulunan imkanların daha verimli kullanılmasını hususunda çok ayda olacağı kanaatine varmaktayız.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.