Selefilik Vallabilik IŞİD Daes örgüt faaliyetleri ve dernekleri durdurulmalı !

Selefilik Vallabilik IŞİD Daes örgüt faaliyetleri ve dernekleri durdurulmalı !

Başlama tarihi:
11 Kasım 2022
İmzalar: 317Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Emine beyza Camci

Geçtiğimiz hafta, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda saldırı düzenlemek için hazırlanan bir IŞİD hücresinin Bayrampaşa’da bir alışveriş merkezinde yakalandığı İstanbul’da son birkaç gündür güvenlik önlemleri üst düzeyde. Özellikle ana metrobüs durakları, vapur ve motor iskeleriyle  metro girişlerinde  İstanbul polisi güvenlik önlemlerini arttırdı.               İç işleri bakanlığı verileri incelendiğinde  2016 yılında Ocak ve ekim ayları arasında yaklaşık 2.200 kişinin IŞİD örgütüne üye olmaktan gözaltına alındı. 2017 yılında ise 30 Ekim tarihine kadar geçen surede IŞİD terör örgütüne yönelik operasyonlarda gözaltına alınan kişi sayısı 3708 IŞİD 2017 yılında toplam iki terör eylemi gerçekleştirebildi. Bu sayı 2016 yılında 9 idi. IŞİD’in 2017’de Türkiye’de eylem girişimi sayısı 23 iken 2016 yılındaki eylem girişimi sayısı 18. Rakamları yorumlayacak olursak IŞİD terör örgütünün 2016 yılına nazaran daha çok miktarda eylem yapma arzusu içerisinde olduğu ancak önleyici kolluk operasyonları sayesinde yıl içerisinde daha az eylem yapabildiği, birçok eyleminin gerçekleştirilemeden önlendiği görülüyor.”                                                          IŞİD 2014’den itibaren Türkiye’de 3 silahlı saldırı, 1 bombalı saldırı ve 10 canlı bomba saldırısı olmak üzere can kaybıyla sonuçlanan toplam 14 eylem gerçekleştirdi.

 

Bunlar arasında Ankara Garı, Atatürk Havalimanı, Sultanahmet, İstiklal Caddesi, Reina, Gaziantep’teki düğün ve HDP’nin Diyarbakır Mitingi en çok hatırlananlar.

 

Bu saldırılarda 11’i polis, 1’i asker olmak üzere 293 kişi hayatını kaybetti, 1.338 kişi yaralandı.  Türkiye'de cumhuriyetinde IŞİD örgütü selefilik vahhabilik deas örgütüne katılanlar Ortadoğu'dan Türkiye girişleri yasaklansın . Kafkasyadan gelen selefi militanlar ülkelerine geri gönderildiler. Türkiye'deki iç tehlikesi onlensin . Gerçek din adı altındaki faaliyetleri son bulsun �geleceğimize umutla bakalım.�

Hemen destekle
İmzalar: 317Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle