Kampanya Kapatıldı

Türk avcısı olarak dayatma ile önümüze konmuş #avbis denen sistemi istemiyoruz.

Bu kampanya 49 destekçiye ulaştı1- Bizler bağımsız özgür Türk Avcıları olarak siyasi güçler tarafından camiamıza dayatılan avbis sisteminin sonuna kadar karşısında olacağımızı kamoyuna duyuruyoruz .

2- Bu sistemin karşısında elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı ve bununla ilgili bütün oluşumlara destek olacağımız bilinsin!


3- Bunun ile ilgili gerek siyasi , gerek sivil toplum kuruluşları gerek ise hukuki yollardan ne gerekiyor ise yapma gayreti içerisinde bulunacağız.


4-Yasa dışı avcılığa karşı vermiş olduğumuz bu savaşta bize dayatılan avbis sistemi ne yazık ki önümüzde çok büyük bir engel teşkil etmekdir. Bu engeli kaldırmak , bunu gerekli mercilere anlatmak yine türk avcısına düşmüştür.


5- Atalarımızdan öğrenip bizden sonraki nesillere aktarmaya çalıştığımız Türk avcı geleneğimiz son yılların en zor dönemlerini geçirdiği aşikardır. Bize düşen kişisel menfaatlerden sıyrılıp bu sistemin yanında değil karşısında durmaktır !

6- Gittikçe zorlaştırılan , prosedürler ile caydırılmaya , yasaklarla cezalarla vazgeçirilmeye çalışılan , toplumsal baskılarla ötekileştirilen avcı camiasına bütün bunlar yetmezmiş gibi birde avbis sistemi ile resmen ava gitme denilmektedir. Yanlız bilmelidirler ki bizler Türk avcıları olarak davamızdan vazgeçmeyiz , yılmayız , yıkılmayız !


7- Bizler Türk gençlerini , kahve köşelerinden , kötü alışkanlıklarından  hatta ve hatta sigaradan kurtarıp , Ormana , doğaya , spora yönlendiren bir topluluğuz. Onları prosedürler ile boğmak yerine bu spora teşvik edip daha sağlıklı daha güçlü bireyler yetiştirmenin peşinde olan insanlarız. Amacımız ve gayemiz budur !


8- Tarlalara dadan domuzlara , ekinleri zayi eden kargalara ve bu avbis sistemini getiren çakallara asla taviz vermeyeceğiz. Direneceğiz 


9- Bütün kamoyu bilsin ki bu camiaya yapılan haksızlıklar artık bardağı taşırmıştır. Avbis sisteminin karşısında dimdik durmak bütün avcıların boynunun borcudur !Bugün İbrahim imzanı bekliyor!

İbrahim Narin bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Sayin Veysel Eroğlu : Türk avcısı olarak dayatma ile önümüze konmuş #avbis denen sistemi istemiyoruz.». İbrahim ve imza atan diğer 48 kişiye katıl.