Sağlık meslek öğrencileri bu iş için bilgilere sahip. Lütfen kulak verin, destek olun.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.


Lise 3. sınıf öğrencisiyim. Sağlık sektöründe çalışmak için her şeyden vazgeçebilirim ancak sağlık sektörü bizden vazgeçiyor desek yeridir. Binbir çabalarla geldiğimiz sağlık meslek liselerinde yeterli eğitimi alıyoruz. Buna ek olarak son sene staj yapıyoruz. Bunların yanı sıra kültür dersleri alamıyoruz. Ama ne yazık ki sağlık bölümüne gitmek için çok zor bir süreçten geçiyoruz. Bu işi sevmeyerek yapan onlarca kişi var. Ne hastasıyla ilgilenen, ne işini severek yapan insanlarla dolu hastaneler. İnsanlara hizmet etmek için kültür dersleri mi yeterli sizce? Yoksa bu işi gerçekten seven, isteyen, küçük yaşta bunun eğitimini almış kişiler mi yeterli? 

Çok bir şey değil sizden isteğimiz. Bizi fark edin. Kültür dersleri almadığımız ve sürekli sağlık dersleri alıp stajyer olarak görev yaptığımız eğitim öğretim hayatımızda, üniversite bizler için hayal olabiliyor. Çok mağdur oluyoruz. Lütfen, buna uygun, bize uygun bir sınav sistemi getirin. Üniversite sınavlarında görmediğimiz derslerden ziyade sağlık derslerinden sınava girelim. Ya da sağlık öğrencileri için en iyisi olacak daha farklı bir sistem. 

İçinde yaşadığımız memlekete her türlü hizmete can atıyoruz. İnsanların hayatlarına dokunmayı en çok biz istiyoruz ve en çok biz çabalıyoruz. Fakat sektörler bu işi istemeyen, puanı yettiği için gelenlerle dolu. İnsan sağlığı buna bağlı olmasın. Bizler verimli olacağımıza eminiz. Lütfen bize kulak verin...  Ne biz, ne insanlar mağdur olmasın. Lütfen, elimiz kolumuz bağlı lise mezunu olarak evde kalmak istemiyoruz. Biz hayat kurtarmak istiyoruz. Lütfen bizi görün, duyun. Her şeyin 1 saniye içinde değişebileceği bir memlekette yaşıyoruz. Bir diğer değişiklik geç olmadan bizim yüzümüze gülsün, lütfen...