Sarıyer Akademi'de öğretmen kıyımı. Ülkemizin geleceği için yardımcı olur musun?

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.


Arkadaşlar merhaba,

 

Biz Sarıyer Belediyesine ait  Sarıyer Akademide öğretmenlik yapıyorduk.

Devletimizin anayasal düzenlemesiyle 696 KHK kapsamında belediyelerde çalışan tüm taşeron işçiler süresiz işçi statüsüyle kadrolu olarak çalışmaya başladı. 1 Nisan 2018 itibariyle biz de bu hakkı elde ettik. Üstelik bu hakkı elde etmek için hem mülakat hem de güvenlik soruşturmasından geçtik. Fakat Nisan ayından Eylül ayına kadar büyük bir baskıyla bu hakkımız elimizden alınmaya çalışıldı ve istifaya zorlandık. Süresiz sözleşme hakkımız belediye olarak elimizden alınıp bizlerle süreli sözleşme yaparak devam edebileceklerini söylediler. Bu durum tarafımızdan kabul edilemez bir durumdu çünkü yapacakları 1 yıllık süreli sözleşme bizi 696 KHK kapsamından çıkarıyordu.  Özetle 14 Eylül 2018 itibariyle de iş aktimize son verildi....

Biliyorsunuz ki bu yıl okullar 17 Eylül itibariyle eğitim öğretime başladı. Biz 10 öğretmen olarak hem işsiz kaldık hem de iş garantimiz olan bir yerden keyfi olarak kovulduk. Bunun için bir imza kampanyası oluşturmaya karar verdik..

Hepimiz alanında uzman akademisyen-öğretmenleriz. Dünyamızı güzelleştirmek ve vatanımıza parlak gelecekler sunacak genç dimağlar yetiştirmek için olanca gayretimizle mücadele ettik. Etmeye de devam edeceğiz. Fakat bu çabamızı hiçe sayıp haklarımızı elimizden aldılar.

Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün de söylediği gibi GELECEK GENÇLERİN, GENÇLER İSE ÖĞRETMENLERİN ESERİDİR....

"Gelecek hepimizin"

"Bir imza ile geleceğe ışık tutun"

#sarıyerakademi

#öğretmenimedokunma

#kadrohakkımız