Saint Joseph Lisesi Saç Yönetmeliği Değişmeli

Saint Joseph Lisesi Saç Yönetmeliği Değişmeli

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.

Saint Joseph Lisesi İdaresi tarafına Ali Gezgin bu kampanyayı başlattı

Merhaba arkadaşlar,

Senelerdir Saint Joseph Lisesi’ndeki erkek öğrencilerin okul içi ve okul dışı kimlikleri hiçbir mantıklı temeli olmayan bir iç yönetmelik tarafından bastırılmaktadır.

Özellikle lise çağındaki bireylerin kimlik bulma arayışında olup, kendi benlikleri ile barışmaya çabaladıkları gerçeğini göz önünde bulundurarak bu güzel yaşlarda görüntülerinin bu kadar dar kalıplara sığdırılmaya çalışılması hiçbir açıdan doğru kabul edilemez.

Sakal, piercing ya da kıyafet konusundaki kısıtlamalar kişinin okul dışı hayatını etkilememesinden dolayı tolere edilebilecek olsa da saçımız okul dışında kafamıza geçirebileceğimiz bir şey değildir ve ortalama bir saç ayda sadece 1cm uzar.

Kadın erkek eşitliği konusunda birçok bilinçlendirme çalışmalarında bulunan, hatta cinsiyet eşitliği üzerine bir klübe sahip olan ve en önemlisi çağın değerlerinin bilincinde olan okulumuzdan teoride desteklediği fikirleri pratiğe geçirmeye davet ediyorum.

Bu yönetmeliğin yanlışlığı üzerine sayısız argüman üretilebilir ancak ben sizinle sadece birkaçını paylaşacağım:

  • Erkekte uzun saç bakımlı olduğu sürece bir saygısızlık unsuru olarak görülemez, formalite tek tipleştirilemez.
  • Saçlarını kesmeye zorlanmak çoğu öğrenciyi psikolojik olarak kötü etkilemektedir; depresyona bile sebep olduğu sık sık görülmektedir.Moral olarak düzgün bir eğitim kurumunda öğrenci psikolojisi her şeyi önünde tutulmalıdır.
  • Uzun saç eğitime hiçbir engel teşkil etmez.

Ben hem bizim, hem de gelecek nesillerin daha doğru bir Saint Joseph'te eğitim almaları için erkeklerde geçerli olan 'kısa saç' kuralının kaldırılıp, bakımlı olan her saçın uygun görülmesini talep ediyorum...

(Sadece öğrencilerin değil velilerin ve öğretmenlerin de desteğini bekliyorum)

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.