Sahibinden​.​com'a açık çağrımızdır

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.


AÇIK ÇAĞRI

Değerli Sahibinden.comYetkilileri ;

Takdir edersiniz ki belki de çağımızın en yaygın pandemi hastalığı ile karşı karşıyayız. İçinde olduğumuz durumu ne zaman ve ne kadar hasarla atlatacağımızı da bilemiyoruz. Mücbir sebep dediğimiz durum tam da bu olsa gerek …

Sektörümüzde çok emlak ofisi/müşteriniz; ya ofislerini ne zamana kadar belli olmayacak şekilde kapattılar, ya da açık olsalar bile telefonları çalmıyor, servis veremiyorlar en önemlisi sonuncunda iş yaparak gelir/ekmek parası kazanamıyorlar.

Tüm bunları yaşarken şirketinizin açıkladığı kriz ile ilgili kararlar, biz emlakçılarda hayal kırıklığı yaşattı, adeta ‘’Dağ Fare Doğurdu…’’ dedirtti.

Size bu çağrıyı 25 yıllık bir emlakçı, sizin doğru yaptığınız işlerde çok meslektaşımızın düşündüğünün aksine ‘’Kalite İçin Gerekiyorsa Fiyat Artışı da Olmalı’’ diyerek reklamlarınızda dahi oynayan bir müşteriniz, sektöre farklı bir bakış açışı ile dinamizm kazandırmaya çalışan Türkiye’nin ‘’ilk emlak acenteleri kooperatifi’’ İSTEB’in bir yöneticisi olarak yapıyorum.

İnanıyoruz ki aşağıda arz ettiğimiz durumlar karşısında aldığınız kararı gözden geçirecek, bizlere ‘’sattım bitti’’ bakış açısı ile değil de ; ‘’Biz bir kader ortağıyız. İyi günü de kötü günü de paylaşıyoruz’’ bakışı ile yaklaşacaksınız.

Bu itibarla sizden yapmanızı beklediğimiz açıklamayı aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

1)   Bütün emlak firması müşterilerimizden 30.06.2020 tarihine kadar hiçbir hizmet bedeli almayacağız. Doping ve reklamlar kapsam dışındadır.

2)   Yaşadığımız durum olağanüstü bir durumdur ; dileyen emlak firması müşterimiz 31.08.2020 tarihine kadar Sahibinden.com üyeliğini dondurabilir, dönmek istediği anda hiçbir hak kaybına uğramadan tekrar üyemiz olabilir.

3)   Daha önceden doping satın alan emlak firması müşterilerimiz satın aldıkları doping kullanımlarını dilerlerse dondurup, 30.06.2020’den sonra kullanabilirler.

4)   Bugün itibarıyla geçmişe dönük borcu olan emlak firması müşterilerimizin borçlarını 2 ay erteleyerek ; hemen ödeme yapanlara % 25 iskonto yapabiliriz.

Yukarıda arz ettiğimiz aksiyonları aldığınız takdirde Sahibinden.com piyasada rakamlarla hak ettiği büyüklüğünü, ‘’zor zamanlarda emlak camiasının yanında olduğunu göstererek’’ taçlandıracaktır. Buna yürekten inanıyorum.

Takdirlerinize saygılarımla arz ederim.

Ulvi Özcan

İstanbul Emlak Brokerleri Kulübü

İşletme Kooperatifi Başkanı