sahibinden.com üyelik fahiş zamlarına itiraz ediyorum!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.


Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, sahibinden.com Yönetim Kurulu,

sahibinden.com 2017-2018 yılı Emlak mağazası ücretleri konusunda birkaç noktaya dikkat çekip, bununla ilgili talebimizi size iletmek isteriz. 2016-2017 dönemi için 75 ilanlık taahhütlü paketimizin bedeli 764,15 TL'den 2017-2018 dönemi için % 96,88 artış yapılarak 1504,50 TL'ye çıkarılmıştır.

Gayrimenkul ofisleri olarak sahibinden.com'un sektör üzerindeki etkisinin farkındayız. sahibinden.com emlak ofisleri arasında rekabet ortamı oluşturarak vatandaşlara fayda sağlamayı amaçlarken, bu faydayı fırsat bilerek fahiş miktarda zam yapmaya başlamıştır.

Ancak piyasaların daralıp, harcamaların arttığı bu dönemde, bu kadar yüksek oranlı bir artışın bütçeleri zor duruma soktuğunu bildirmek isteriz. Bu sebeple de bu fiyatlardan dolayı üyeliğimizi gelecek dönem için sonlandırdığımızı bildirmek isteriz.

Söz konusu sebepten dolayı devletin bu sektördeki fiyatları piyasa koşullarında serbest bırakması, Gayrimenkul ofisleri olarak bizleri fazlası ile mağdur etmektedir.

Bu mağduriyetin giderilmesi için;

1. Devletin serbest bıraktığı bu sektörde artışların tekrar devlet tarafından biz emlak sektöründe çalışanları koruyacak bir limit ile üst limit şeklinde belirlenmesi.

2. sahibinden.com'un %100'e varacak fahiş fiyat artışları yerine daha makul artışlarda bulunması.

3. Devlet bünyesinde belirlenecek veya kurulacak bir kurum veya kuruluş tarafından serbest piyasada fiyat politikalarını dengeleyecek bir oluşuma gidilmesi. 

İş, eylem ve kararların en kısa zamanda ilgililer tarafından sahibinden.com kullanıcıları lehine nihayetlendirilmesi talebimizdir.