Sağlık Çalışanlarına Koruyucu Malzeme Verilsin !

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.


SAĞLIK BAKANLIĞINA ACİL CAĞRI !

Ülkemizde başgösteren koronavirüs(COVID-19) salgını nedeniyle acil servis, yoğun bakım üniteleri, diyaliz üniteleri ve servislerde çalışan sağlık personeli kabul edilemez şartlarda, insanüstü bir çabayla ve hastalıktan korunabilmeleri için gereken tıbbî malzeme olmadan hizmet vermektedir.

Buna rağmen cansiperhane çalışan sağlık personeline maske, eldiven, el dezenfektanı, alkol gibi gerekli tıbbi malzemenin kısıtlı verilmesi,  bazı hastanelerde hiç verilmemesi kabul edilemez bir risk oluşturmaktadır.

Sağlık çalışanlarının hayati tehlike oluşturan Korona virüsüne karşı kendilerini, ailelerini, hasta ve hasta yakınlarını koruyabilmeleri için zaruri malzemenin  derhal temin edilmesi,  verilen malzemelerin ISO güvenlik standartlarına uygun olması gereklidir.

Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı,Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'ndan acilen standartlara uygun maske, bone, eldiven, antiseptik, alkol, koruyucu önlük ve koruyucu tulum temin edilerek sağlık çalışanlarına verilmesini talep ediyoruz.