Küba ile SGK anlaşması kabul edilsin, ucuza tedavi olalım

Küba ile SGK anlaşması kabul edilsin, ucuza tedavi olalım

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
sağlık bakanlığı DIŞ İLİŞKİLER VE AVRUPA BİRLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (Sağlık Bakanlığı İkili İlişkiler Daire Başkanlığı) ve tarafına feza güllü bu kampanyayı başlattı

Öncelikle konumuz nedir bize ne sağlayacak bunu anlatayım ve sonrasında buralara nasıl geldiğimizi. Eğer bu protokol sağlanır Küba ve SGK anlaşma sağlarsa bizim hastalarımız Küba'da çok ucuza tedavi olabilecekler.. Küba'ya gitmek zor diye düşünmeyin basit hesap 5 TL'ye burada olacağınız tedavi size her şey dahil yarı fiyatına mal olacak. Biz ucuza ve ileri teknoloji tedavilere (henüz Türkiye'de bulunmayan tedavi yöntemleri)  sahip olurken Küba'da bizim ülkemize orada çok ucuza çalışmak zorunda olan doktorlarını hemşirelerini bize yollayacaklar..İşin boyutunu sadece maddiyat olarak düşünmeyin iki ülkenin de gelişmesi için çok büyük bir adım.

Şimdi size buraya nasıl geldiğimizi anlatayım. Kendi yaşadığım rahatsızlığa çare ararken Küba'nın sağlık anlamında çok gelişmiş olduğunu öğrendim ve tedavi olmaya oraya gittim. Benim araştırmalarım sonucu bulduğum bu tedavi ihtimalinin Türkiye'de yaşayan her hastaya ulaşmasını sağlamayı da kendime görev bilerek uğraşlar verdim. 

Küba Bio tekno çalışmalarında ileri evrededir. Ancak ABD blokajı nedeniyle bu tedavi süreçlerinin dünya insanlığına sunumu sekteye uğramaktadır.
Son yıllarda bazı kolaylıklar ile Havana'daki International Cira Garcia Hospital'da hizmet sunumlarıyla tedavi imkanları oluşturulmuş ise de bu tedavi programlarının karşılıklı protokoller ile güçlendirilip çerçevenin belirlenmesi çok önemli gereklilik arz etmektedir.
Bir çözüm yaklaşımı için 3 yıl bu konu üzerinde gayret sarf ederek, Küba Sağlık Bakanlığı (Minsap) ve Küba Dışişleri Bakanlığına (Minrex) ulaşarak ve son olarak, Küba Müslümanları kanaat önderi Pedro Yahya LARZO vasıtasıyla Başkan Miguel Diez in bu konuya dahil edilmesini yazdığım mektuplarla yurttaşlarımızın istifadesine sunulmak üzere Küba ile çift taraflı olamasa dahi, TC SGK mükellefi hasta yurttaşlarımızın lehine bir protokol için uğraşmaktayım. Her iki ülke Sağlık Bakanlıkları arası bir çalışma grubu oluşturularak prosedürün şekillenmesine ilişkin müracaatları konunun gündeme alınmasına ön ayak olmaya çalışıyorum. Her iki ülke arasındaki protokolün bir an önce tamamlanarak yurttaşlarımızın tedavi umutlarının gerçekleşmesini dilerim..Bunun için kampanyama vereceğiniz destek çok önemlidir. İşlemler zaten başlamış durumda görüşmeler yapılmakta ancak desteğinizle daha hızlı ve çözüm odaklı olabiliriz.

Ömer Feza Güllü 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.