Kampanya Kapatıldı

Rumeli Parkı Yıkılmasın

Bu kampanya 629 destekçiye ulaştı


İstanbul, Gaziosmanpaşa, Hürriyet Mahallesi, Beşyüzevler Semtinde yer alan Rumeli Parkı yıkılıyor. Park arazisi 40 yıl önce semtteki hayırsever bir kadın tarafından, çocuklara park alanı olarak, belediyeye bağışlamış. 

Park çevresinde misafirhane ve büyük bir güreş salonu ve park içinde bir çay bahçesi var. Tüm bu alanaları yıkıp yerine tamamen betondan oluşan bir projeyi hayata geçirmek istiyorlar. 5 km'lik alanda başka park yok. Çocukların oynayacağı, yaşlıların gölgeleneceği başka hiçbir alan yok.

Parkımızda 60'a yakın ağaç var, hepsi 30-40 yaşında. Geçen ay çok erken bir saatte yaklaşık 7-8 ağacı ansızın kestiler. Belediyeyi arayıp sebebini sorduğumda "köklerinin çürük", olduğunu söylediler. Oysa çocukluğumuzda diktiğimiz, sapasağlam ağaçlardı.

Belediyemiz Rumeli parkının bakımını özellikle yapmadı. 3 yıldır pislik içindeydi. Merkezi bir yer olmasına rağmen balicilerin ortamı olmuştu. Belediye, parkın yıkılmasına mesnet olsun diye yıllarca bakmadı buraya. 

Çevremizdeki halk bu durumdan çok şikayetçi. Parkın yıkılmasını kesinlikle istemiyorlar. Park dışındaki alan projeye yeter de artar bile aslında. Park bölümü projede beton görünüyor zaten.

Olağanüstühal olduğu için de stant açıp tepki veremiyoruz. Sesimizi de hiçbir yetkiliye ulaştıramadık. Dilerim devlet yetkilileri bu duruma müdahale eder. Bir vatandaşın park olması için bağışladığı alan, beton rantının kurbanı olmasın. Parkımız yıkılmasın. 

Lütfen imzalayın ve paylaşın.Bugün fatma imzanı bekliyor!

fatma sancak bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Rumeli Parkı Yıkılmasın». fatma ve imza atan diğer 628 kişiye katıl.