Ruce pryč od «Memorialu»!

Ruce pryč od «Memorialu»!

Создано
19 ноября 2021 г.
Направлено:
Denis Popov (Moskevská městská prokuratura) и
Подписей: 145 157Следующая цель: 150 000
Подписать

Почему эта петиция важна

RU / EN / FR / DE / ES / IT / CZ / UA / BY / PL / LV / EE / IL (nedarujte zde peníze na propagaci petice - převádějte dary přímo organizacím a projektům)

Ruce pryč od «Memorialu»! Zastavíme soudem řízenou likvidaci klíčových ruských veřejných organizací!

Dne 11. listopadu 2021 vešlo ve známost, že Generální prokuratura RF podala k Nejvyššímu soudu Ruské Federace správní žalobu, ve které požaduje likvidaci Mezinárodní historicko-vzdělávací společnosti "Mezináordní Memorial". Státní zástupce města Moskvy podal k Moskevskému městskému soudu obdobnou správní žalobu s žádostí o likvidaci "Lidskoprávního centra Memorial" (obě organizace byli dříve klasifikovány jako „zahraniční agenti“). 

V centru aktuální společenské diskuze stojí otázka/Probíhá aktuální společenská diskuze o tom, jak může občanská společnost vzdorovat zmíněným útokům na organizované obránce své historie, paměti, podstaty, práv a svobod občanů v současné situaci, kdy dochází k otevřeným politickým represím ze strany ruského státního aparátu. Konsolidace protestního veřejného mínění formou petice je jedním z důležitých úkolů a možnou součástí společenské kampaně na obranu ochránců práv, kteří legálně pracují ve zmíněných organizacích v zájmu minulosti, přítomnosti a budoucnosti ruských občanů. 

Sdružení neziskových občanských organizací Memorial, jež vznikly a jež se rozvíjely díky myšlenkám a činnosti významného ruského obránce lidských práv a veřejného činitele Andreje Dmitrijeviče Sacharova, hrají klíčovou roli v současné ruské lidskoprávní komunitě a v ruské společnosti obecně. Jejich likvidace může mít za následek ukončení nesmírně důležitých historicko-vzdělávacích a lidskoprávních projektů, jakými jsou například OVD-Info, informační a lidskoprávní projekt, který poskytuje pomoc občanům, jež byli perzekvováni státem z politických důvodů. Likvidace právních subjektů a organizačních struktur možná zcela neukončí, ale výrazně omezí zákonnou činnost historiků, šiřitelů osvěty, novinářů a ochránců lidských práv. Výše jmenovaní po léta pracují v zájmu ruské občanské společnosti, ochrany historické paměti, práv, svobod a zákonných zájmů obyčejných ruských občanů, kteří se v současné situaci dostávají do konfliktu s reálnými zájmy ruského státu, tedy se zájmy občanů, kteří jsou dnes v Ruské federaci u moci. 

Více informací o kulturně-vzdělávacích a lidskoprávních iniciativách a projektech «Memorialu» se může dočíst na Wikipedii nebo na stránkách organizací, jejichž likvidaci požadují orgány činné v trestním řízení. Vyzývám Vás, abyste se připojili k společenské kampani na jejich obranu. 

Petici naleznete pod krátkým odkazem: http://www.change.org/memorial – sdílejte prosím link s přáteli a podobně smýšlejícími známými. Petice je dostupná v ruštině, angličtině a dalších světových jazycích. 

Ruce pryč od «Memorialu»! Zastavíme soudem řízenou likvidaci klíčových ruských občanských organizací!!!

Podepište prosím také petici OVD-Info, která se týká daného problému v obecné rovině a vyzývá k zrušení zákona o „zahraničních agentech“ – Žádáme zrušení zákona o „zahraničních agentech“. Petici již podepsalo více než 250 000 občanů. 

Šíření petice můžete podpořit malým finančních obnosem, ale mějte na paměti, že Váš příspěvek nebude předán organizacím nebo organizátorům veřejných kampaní, nýbrž bude využit k zvýšení dosahu daných petic na Change.org. Pokud chcete podpořit přímo zmíněné organizace OVD-Info, "Mezinárodní Memorial" a "Lidskoprávní centrum Memorial" nebo jiné „zahraniční agenty“, můžete tak učinit na jejich oficiálních stránkách).

#Memorial #MeMemorial

Подписать
Подписей: 145 157Следующая цель: 150 000
Подписать