Petitioning RTÜK

Evlilik Programları Yasaklansın

Hafta içi her gün hemen hemen her kanalda tam 3 saat boyunca yayınlanan evlendirme programlarının hiç bir öğreticiliği bulunmadığı gibi toplumun davranış biçimini bozduğu ve evlilik gibi kutsal bir müesseseyi ayaklar altına aldığı aşikardır.

Bu tarz programlara katılımcı yaşı 18'e kadar düşmüş durumdadır. Bu yaştaki insanların eğitime,sanata yönlendirilmesi gerekirken evliliğe özendirilmesi toplumun ahlak ve kültür seviyesini yerle bir etmektedir.

Özellikle ev hanımlarımız ve çocuklarımız her gün bu kadar uzun süre yayınlandıkları için bu programları izlemek zorunda bırakılmaktadırlar.

Bu tarz programları sunan kişi ve kişilerin çok uçarı rakamlar kazanması ise ülkemizdeki milyonlarca gencin işsizliği karşısında büyük bir adaletsizliktir.

Evlendirme programları kesinlikle yasaklanmalı, ev hanımlarımız,çocuklarımız ve gençlerimiz, amaç saptıran, kişilik bozukluklarına yol açıp zaman kaybı olan bu durumdan acilen kurtarılmalıdırlar.

This petition will be delivered to:
  • RTÜK

    Fatma Agkilinc started this petition with a single signature, and now has 628 supporters. Start a petition today to change something you care about.
    Stand with Fatma

    Fatma Agkilinc needs your help with “RTÜK: Evlilik Programları Yasaklansın”. Join Fatma and 627 supporters today.