Türkiye'de Suriyeli mültecileri istemiyoruz!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.


Sevgili Türk Halkı,

suriyeliler geldikleri kültür ve coğrafya nedeniyle cahil, biatçı, üretmek ve sorgulamak becerisi olmayan, gerici, ahlaki değerleri zayıf ya da en iyi ihtimalle bizden çok farklı, niteliksiz ve kalitesiz bir mülteci grubu. bu durum suriyeli olmaları, etnik yapıları veya ırkları ile ilgili değil, geldikleri coğrafyada yaşadıkları acı tecrübelerle ilgili. hızla üremeleri (ki bu bir savaş içgüdüsüdür normal karşılıyorum) ve anı geçiştirmeye yönelik çıkarcı davranışları (bu da mülteci psikolojisinde normal) bu ülkede kendilerine karşı nefret oluşmasına sebep oluyor. nefretin hiç bir türü doğru olmadığı gibi bu nefret de doğru değil.

savaştan kaçan mağdur bir halk oldukları bir gerçek. kin duymak mantıksız. halklar asla suçlu ilan edilmemelidir. "kalıp vatanlarını savunsalardı" falan gibi ırkçı söylemlere gerek yok. nefret duymadan bizi çok büyük tehlikeler beklediğini bilmek rasyonel olmanın bir zorunluluğu.

suriyeliler bu ülkede kalamaz. kayıtlı üç milyon ve tahmini beş-altı milyon suriyeli bu ülkenin ekonomik ve toplumsal yapısını çökertecek. olayları sadece kişisel empati ve insani boyutu ile görmeyi bir kenara bırakıp rasyonel ve çok yönlü şekilde düşünmemiz gerekiyor.

olması gereken bu mültecilerin avrupa ve dünyanın diğer kıtalarına dağıtılmasıdır. burada kalmak onlar içinde yıkım olacak bizim için de.

bu insanlara eğitim, sağlık, sosyal hizmetler ve barınma sağlanması gerekmektedir. aynı zamanda rehabilitasyon programları ve burada saymakla bitiremeyeceğimiz pek çok başka entegrasyon işlemi gerekiyor. bizim bunu sağlayacak maddi gücümüz ve organizasyon ağımız yok.

zaten bu gücümüz olsaydı kendi 5 milyon işsizimize iş bulmuş olurduk. ya da doğu bölgelerinde bu rehabilitasyon programlarını ve ekonomik hamleleri yaparak terörle etkin mücadele iklimi yaratırdık.

dolayısı ile gelecekte nitelikli modern bir toplumdan gelmeyen bu insanlar ülkeye uyum sağlayamayarak marjinal sektörlere geçecekler. daha daha ucuz iş gücü olarak türk kapitalistleri tarafından sömürülecekler. üretim ekonomisi içerisinde olmadığımız için bu insanların emeği milli sermayeyi arttırmayacak sadece var olanı daha fazlaya bölüşmeyi sağlayacaktır. türk toplumunda işsizlik artacak ve yaşam kalitemiz düşecek. ayrıca, zamanla suriye milliyetçiliği ve etnik mafyalaşmalar başlayacaktır. gerici her siyasi akımı sorgusuz destekleyeceklerdir. bir torba kömür için fedai olacaklardır. bunu görmek zor değil. daha dilimizi bilmiyorlar yahu. onların çocukları da kayıp ve yitik çocuklar olarak doğacak. türkiye yaşanılmaz bir cehenneme dönecek.

bu yüzden ülkemde suriyeli istemiyorum.onların zamanla şuursuz halkımız tarafından linç edilmelerini görmek istemiyorum. bu benim en doğal hakkım. en basitinden yaşadığım topluma arap kültürünün egemen olmasını istemiyorum bu bile yeterlidir istememek adına. entegre edebileceğimiz kadarını alıp gerektiği şekilde bütünleştirmek en mantıklısı. kalanı da avrupa'ya dağılmalı.