Yardımınıza ihtiyacımız var, tek istediğimiz basit bir oylama yapmak için zaman ayırmanız

Yardımınıza ihtiyacımız var, tek istediğimiz basit bir oylama yapmak için zaman ayırmanız

0 have signed. Let’s get to 100!
At 100 signatures, this petition is more likely to be featured in recommendations!

Ahmet Sadik started this petition to Recep Tayyip Erdogan (Presidente della Turchia) and

Merhaba,

Yardımınıza ihtiyacımız var, tek istediğimiz basit bir oylama yapmak için zaman ayırmanız.  Bu basit oy, dünyadaki hepimizin aşadaki kamu hizmetlerine ve sosyal yardımlara sahip olmasını sağlayacak;

• Saati Yaklaşık 30 Avro'luk Daha İyi Bir Asgari Ücret.

• Yılda Yaklaşık 50.000 Avro'luk Daha İyi Bir Temel Emeklilik.

• Tüm Dünyada, Herkes İçin Ücretsiz Çok İyi Sağlık Hizmetleri.

• Tüm Dünyada Gençler İçin Ücretsiz Üniversite.

• Dünyada Her Kişi İçin En Az Bir Ev veya Daire, Böylece Artık Kimse Evsiz Kalmayacak.

• Dünyadaki Herkes İçin Temiz Uygun Fiyatlı Enerji.

• Dünyadaki Herkes İçin Temiz Enerjiyle Çalışan Ücretsiz Toplu Taşıma.

Oyunuzu tüm bunların gerçekleşmesini sağlamanın yolu, Hükümetinizin ve dünyadaki tüm Hükümetlerin merkez bankalarından burs/hibeler üzerinde çalışmasına ve bizden, büyük işletmelerden ve şirketlerden vergi veya borç almasına gerek kalmamasıdır.

Şu anda hepsi çok eski bir sistem üzerinde çalışıyor, yani sınırlı paraları var ve hepsi birbiriyle eşit değil.

Türkiye Hükümetine bankınca 2020'de yıllık kamu hizmetleri için ve diğer sosyal yardımlar için harcamasi ve bütçesi yaklaşık 2 Tirilyon Yeni Turk Lirasıydı. Bu rakamı 84 milyon nüfusa bölünce asağa yukarı insan başı 30,000 YTL harcaması vardı. Yani bu rakama bakınca bu eski vergiye dayanık sistemden dolayı Türkiye Hükümeti'nin ne kadar bir cuzü bir miktarı olduğunu böylece anladık. Diğer Hükümetlere bakınca ve örneklerini görünce 2018 yılında dünyanın en zengin ekonomisine sahip ülkesi Amerika Birleşik Devletleri'ne baktığımızda, Hükümetin toplam harcaması 4.109 Trilyon Dolar.  4 trilyon doları yaklaşık 320 milyonluk toplam nüfusa böldüğümüzde, 2018'de her bir kişi için kamu hizmetleri için harcayacakları yaklaşık $15.000 olduğunu görebiliriz. 2018 yılında Covid öncesi dünyanın en zengin 5. ekonomisine sahip olan İngiltereydi. İngiltere'ye baktığımızda vergilerini ve parasını buradan bu ekonomisinden toplayınca aşağı yukarı 800 Milyar Sterlin civarında bir harcama bütçesine sahip olduğunu görebiliriz. Bu, yerel vergi ve ulusal vergiden topladığı toplam bütçeydi. 800 milyar sterlini yaklaşık 60 ila 70 milyonluk nüfusa böldüğümüzde, o yıl kamu hizmetlerine harcanacak sadece 15.000 sterlin olduğunu görebiliriz. İspanya Hükümeti'nin 2018 yılında Covid öncesi bütçesine ve harcamalarına baktığımızda, o yıl için 500 milyar avro civarında olduğunu görebiliriz. 500 Milyar Avroyu yaklaşık 50 milyonluk nüfusa böldüğümüzde, 2018'de her bir kişi için kamu hizmetlerine harcayacakları yalnızca 10.000 Avro olduğunu görebiliriz. Portekiz Hükümeti'nin 2019'daki harcamalarına baktığımızda 90 milyar avro civarındaydı. Bu rakamı Portekiz'deki yaklaşık 10 milyonluk toplam nüfusa böldüğümüzde, Portekiz Hükümeti'nin kamu hizmetlerine gelindiğinde her bir kişi için harcayacağı yaklaşık 9.000 € olduğunu görebiliriz. 2018 yılında İtalyan Hükümetine baktığımızda toplam bütçesi ve harcaması yaklaşık 900 Milyar € idi ve bunu yaklaşık 60 milyonluk bir nüfusa böldüğünüzde, İtalyan Hükümetine her bir kişi için harcaması için yaklaşık 15.000 € verdi. Fransız Hükümeti'nin 2019'daki harcamalarına baktığımızda 1,35 Trilyon Avro civarındaydı. Bu rakamı Fransa'daki yaklaşık 70 milyonluk toplam nüfusa böldüğümüzde, Fransız Hükümeti'nin kamu hizmetlerine gelindiğinde her bir kişi için harcayacağı yaklaşık 20.000 € olduğunu görebiliriz. Son olarak Yunanistan Hükümetine bakınca 2018 yılında, Hükümetin yıllık toplam bütçesinin yaklaşık 90 Milyar Avro olduğunu ve bunu yaklaşık 11 milyonluk bir nüfusa böldüğünüzde, her bir kişi için o yılda harcamaları için onlara yaklaşık 10.000 Avro verdiğini görebiliriz.

Şimdi neden daha önce yeterince paraları olmadığını söylediğimizi görebiliyoruz.  Daha önce de söylediğimiz gibi, bunun nedeni eski bir vergilendirme sistemi üzerinde çalışmaları ve paraları için borç almalarıdır.  Dünyanın en iyi ve en zeki insanlar bizi yönetse ve buna sahip olsak bile, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışsalar görürük ki yine ilk baştaki deyindiğimiz noktaları yapmaları imkanı olmaz. Şu andaki mevcut Millet Vekillerine hiç bir saygısızlık etmeye çalışıyoruk. Asgari ücreti saatte 30 Euro'ya çıkarmak, emekli maaşları 50,000 yıllık avroya yükseltmek bu sistemde imkansız. Dilekçe sayesinde her Hükümet birbiriyle eşit olmalı ve parasızlıktan dolayı yetenekleri kısıtlanmamalıdır.

Asla kötü bir öğrenci yoktur, her zaman kötü bir öğretmen vardır.

Biz insan ırkı öğrencileriz ve Hükümetleri para ve yetenekleri söz konusu olduğunda kısıtlayan mevcut dünya sistemi bizim öğretmenimizdir.

Bu nedenle, hepimizin daha iyi bir öğretmene sahip olabilmesi için oy vermenize ve arkadaşlarınızı ve ailenizi oylamaya ikna etmenize ihtiyacımız var.  Oy vermezsek hem kendimizi hem de gelecek nesilleri hayal kırıklığına uğratmış oluruz.

Hepimiz Birlik Olursak Ancak Bunu Başarabiliriz.

Lütfen şeçdiğiniz dilin YouTube videosunu izleyin ve, veyahutda sitedeki yazılı açıklamayı okuyun.

• Helptheworld.live

Türkiye Hükümeti'nin dilekçesini bu change.org dan oy vererek destekleyebilirsiniz.Saygılarımla

Ahmet Sadık

0 have signed. Let’s get to 100!
At 100 signatures, this petition is more likely to be featured in recommendations!