Kampanya Kapatıldı

BİR PİLOT KOLAY YETİŞMİYOR!!!

Bu kampanya 7 destekçiye ulaştı


Sevgili dostlar;
Iki yildan  biraz daha fazladır, herşeyi bir kenara bırakıp, çok uzun zamandır aklımda ve gönlümde olan mesleğin, yani pilotajın eğitimini alıyorum. Yaklaşık üç ay önce bağlı olduğum  kurumun, pilotaj okulunun patronu Faruk Bayındır adlı kişi Fetö PDY, terör örgütü bağlantılarından dolayı Amerikaya kaçtı ve operasyonlar kapsamında malesef kuruma el kondu.

Malesef dememin tek nedeni, El konulan Tarkim air taxi and flight academy çatısı altında bir de bizim eğitim görmüş, personeli ve öğretmeni olduğumuz bir okulun bulunması.
Bu okulda şerefiyle namusuyla ve vicdanen rahat,   Allah şahidimizdir canını verecek kadar vatanını seven, okulun sahibinin Fetöyle bağlantısından gram habersiz, yüzden fazla pilot adayı hatta aday adayları malesef mağdur kalmıştır.

Birçoğumuzun zorluklarla, krediyle, borçla, ipotekle ve hatta kardeşinin, anasının, babasının, eşinin dostunun rızkıyla ödemiş olduğu binlerce euro eğitim ücretleri firmanın kasasında kaldı hatta kasasından başka yerlere aktarıldı.

Devletin duruma el koymasıyla birlikte vatanhainlerinin layığını bulması elbette en birincil ve en büyük temennimizdir.Bu yuce TÜRKİYE CUMHURİYETİ miz icin elzemdir.Ancak çok şerefli olan pilotluk mesleğini şerefiyle ve layığıyla yapmak isteyen biz pilotlar,pilot adayları ve pilot aday adaylari devletimizin gözünde çok şükür durumdan haberdar olmadığımız ve mağdur olduğumuz anlaşılmasına rağmen, bu durum karşısında tamamen muhattapsız kaldık ve eğitimlerimiz, uçuşlarımiz yarım kaldı.

Devletin ilgili olabileceğini düşündüğümüz tüm kurumlarına başvurmamıza rağmen henüz hiçbir sonuç alamadık. TMSF, İstanbul Valiliği, İstanbul Defterdarlığı, Başbakanlık hatta Cumhurbaşkanlığı makamına yazılar yazdık, dilekçeler verdik. Gittiğimiz her kapıdan aldığımız cevap "mağduriyetleriniz devlet güvencesindedir ve çözülecektir" oldu. Devletimizin arkamızda olduğunu bilmekten son derece memnunuz. Ancak...

Pilotluk eğitimi öyle bir eğitimdir ki, her aşaması kendi içerisinde bitirilmesi gereken süreler içermektedir. Yani özetle, eğitimler ile ilgili sorun ne kadar geç çözülürse bir o kadar daha geriden devam edecek, ders kayıpları, uçuş eğitimi tekrarları, meleke kayıplarının giderilmesi için ek eğitimler gerekecektir.

Ülkemizin "Milli" pilota son derece fazla ihtiyacı olduğu bu dönemlerde, ülkesine gökyüzünde hizmet etmeyi bekleyen halihazırdaki yüzden fazla pilot adayının bir köşede devletimiz tarafından bekletilmesi, ne biz pilotlar ve pilot adayları için ne de yüce Türkiye Cumhuriyeti Devleti için faydasızdır.

Bizler sesimizi duyurmak için ne devletimize karşı geliriz ne de başkalarının ekmeğine yağ süreriz...

Sadece hayallerimiz olan, milletimize, ülke semalarında şerefimizle hizmet etme arzumuzun görülmesini ve sesimizin duyulmasını, devletimizin bir an önce bize sahip çıkmasını istiyoruz.

Paralarımızı istemiyoruz... Bizler pilot olmak,guzel ulkemize gokyuzunde cani gönülden hizmet etmek istiyor ve devletimizin sadece ama sadece buna müsade etmesini bizlerin eğitimini kaldığımız yerden almamızı bir an önce sağlamasını ya da yine devletimizin belirlediği bir kurumda aldırmasını istiyoruz.

Siz dostlarımdan ricam kamuoyu oluşturabilmek adına az da olsa durumumuzu bilmeniz ve bizlere, ama bu yazımı paylaşarak, ama devletin yardımcı olabilecek kişilerine ileterek destek olmanız.

Lütfen... Yüce Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin, bizlere ülkemize hizmet etme hayallerimizi iade etmesi konusunda yardımı dokunabilecek herkese ihtiyacımız var...

TEŞEKKÜRLER 

SAYGILAR

GENERAL AVIATION CPL / IR PILOT & GRAUND INSTRUCTOR

HAKAN TÜRE Bugün Hakan imzanı bekliyor!

Hakan TURE bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «RECEP TAYYİP ERDOĞAN: BİR PİLOT KOLAY YETİŞMİYOR!!!». Hakan ve imza atan diğer 6 kişiye katıl.