Kampanya Kapatıldı

SGK' lıya eşit davranın kıdem tazminatına kayıtsız kalmayın

Bu kampanya 224 destekçiye ulaştı


Bilindiği üzere, günden güne hükümetimiz yeni mevzuatlara yer vererek yaşantımızı şekillendiriyor. Çalışma hayatımızın en önemli konularından biri de kıdem tazminatıdır. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren bu durum benim psikolojimi altüst etmiş durumda. Yeni bir kararla dediler ki;

"Eğer işçi o işyerinde en az bir yıldır çalışıyorsa ve aşağıdaki şartları taşıyorsa, işten hiçbir nedeni olmaksızın ayrılsa bile kıdem tazminatını alabilecektir:

İlk sigortalılık tarihinin 08/09/1999 tarihinden önce olması,
Toplam sigorta prim gün sayısının en az 3600 olması."

Buraya kadar herşey güzel, çalışanların hayrına olan mükemmel bir girişim. Lakin neden bir tarih öncesi? Neden bu sistem kademeli olarak ilerlemiyor? Neden her 15 yılını ve 3600 prim gün sayısını dolduran bu hakkı elde edemiyor? 

25 yıl ve 7000 gün prim mevzuatına itirazım var! Zaten 25 yıllık süreden sonra emeklilik yaşımız neredeyse tamamlanmış oluyor. Ben bir çalışan olarak eşit hak sahibi olmak istiyorum. Mağduriyetimiz için hükümetten yeni mevzuatlarda buna yer verilmesini önemle arz ederim. 

İşçi kardeşlerim sizde bana destek olur musunuz?

 Bugün Nebahat imzanı bekliyor!

Nebahat ÇIRAK bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Recep AKDAĞ: SGK' lıya eşit davranın kıdem tazminatına kayıtsız kalmayın». Nebahat ve imza atan diğer 223 kişiye katıl.