Петиция закрыта

Pomóżcie uwolnić moją żonę z irańskiego więzienia

Эта петиция собрала 3 445 455 подписантов


Moja żona Nazanin Zaghari-Ratcliffe spędzała urlop u swojej rodziny w Iranie.  3 kwietnia, kiedy miała już wrócić do domu w Wielkiej Brytanii, została zatrzymana na lotnisku przez Irańską Gwardię Rewolucyjną.   

Moja żona ma 37 lat i pracuje w organizacji charytatywnej. Wiem, że nie zrobiła niczego niezgodnego z prawem!

Po zatrzymaniu Nazanin została przewieziona w nieznane miejsce w prowincji Kerman, 1000 km na południe od Teheranu, gdzie przetrzymywana w jednoosobowej celi.

Naszej 22-miesięcznej córeczce Gabriella Ratcliffe, która ma wyłącznie  obywatelstwo brytyjskie, skonfiskowano paszport. Gabriella została przekazana w ręce jej babci i dziadka, którzy mieszkają w Iranie.  

Nazanin nie pozwolono na kontakt z adwokatem, ani z naszą córeczką. Nie pozwolono jej zadzwonić do mnie. A Czerwony Krzyż do tej pory nie może nawiązać nią kontaktu.

Wiemy tylko, że nie postawiono jej żadnych zarzutów. Nazanin powiedziała swojej rodzinie, zażądano od niej podpisania jakichś oświadczeń, treści których nie znamy. Władze przekazały również jej rodzinie, że śledztwo w jej sprawie dotyczy “bezpieczeństwa kraju”.

Nie rozumiem, jak młoda mama i jej maleńkie dziecko mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Iranu.  Wcześniej, Nazanin bywała w Iranie, regularnie odwiedzała rodzinę… ale zawsze wracała do domu w Anglii.

Nazanin zajmuje się działalnością charytatywną. Jest managerem projektu Fundacji Thomson-Reuters, która wspiera projekty dobroczynne na całym świecie. Fundacja nie działa jednak w Iranie.

Już od ponad 30 dni Nazanin jest w więzieniu.

Bardzo proszę, pomóżcie sprowadzić moją żonę i córeczkę do domu. Podpiszcie moją petycję do premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona, by wykorzystał swoje wpływy i pomógł sprowadzić moją rodzinę do domu. 

 

 Cегодня Richard рассчитывает на вас

Richard Ratcliffe нуждается в вашей поддержке петиции «Pomóżcie uwolnić moją żonę z irańskiego więzienia». Richard и 3 445 454 участника этой кампании рассчитывают на вас сегодня.