Podporte Falun Gong Za Koniec Brutálnych 24 Rokov Prenasledovania

Podporte Falun Gong Za Koniec Brutálnych 24 Rokov Prenasledovania

Started
2 March 2022
Signatures: 183,669Next Goal: 200,000
Support now

Why this petition matters

Started by Support Falun Gong

English中文 / Français / Deutsche / Español / Svenska / Pусский язык / Türkçe / Hrvatski / Magyar / Português / Polski / български / Italiano / SlovenščinBosanski / Српски日本語 / 한국어 / Tiếng Việt / ไทย / Indonesian / हिंदी / தமிழ் / ਪੰਜਾਬੀ  / नेपाली / עִברִית /  فارسی /

Falun Gong, tiež verejne známa ako Falun Dafa, je stará čínska duchovná disciplína. Skladá sa z morálnych učení a piatich jemných cvikov ktoré ponúkajú efektívny a odmeňujúci spôsob ako zlepšiť zdravie a hladinu energie.   

Základom cvičenia sú hodnoty Pravdivosť, Súcit a Znášanlivosť (v Čínštine Zhen Shan Ren). Falun Gong učí, že toto sú najzákladnejšie vlastnosti vesmíru, a berie ich ako sprievodcov v každodennom živote. Dôsledným a oddaným cvičením sa žiaci Falun Gong snažia dosiahnuť stavu nesebeckosti, väčšieho porozumenia, uvedomenia, vnútornej čistoty a rovnováhy – stavu skutočného zdravia.

Falun Gong zlepšilo zdravie a duševnú pohodu viac ako 100 miliónom ľudí. Tieto cvičenia sa môžete zadarmo naučiť od dobrovoľníkov po celom svete.

Falun Gong sa slobodne cvičí vo viac ako sto krajinách sveta. V jednej krajine je toto cvičenie nielen že zakázané, je tam aj na vzostupe masívne prenasledovanie. Je ňou Čína.

20. júla 1999 predseda Komunistickej strany Číny Jiang Zemin zahájil násilnú kampaň na likvidáciu Falun Gong, kde na tradičné duchovné hodnoty hľadeli ako na protivníka ateistickej ideológie Komunistickej strany Číny a jej popularity ako hrozbu pre jej politicky kontrolovaný režim.

Za posledných 24 rokov boli cvičenci Falun nezákonne unesení, poslaní do pracovných táborov a dokonca na smrť umučení. Masívna, štátom organizovaná propaganda proti Falun Gong dehumanizovala ich cvičencov.

Svetová organizácia na vyšetrovanie prenasledovania Falun Gong (WOIPFG) zverejnila nižšie uvedenú správu ohľadom smrti Gao Rongrong, prívrženkyne Falun Gong:

„37-ročná žena, cvičenkyňa Falun Gong, Gao Rongrong zomrela na pohotovosti v Prvej pridruženej nemocnici Lekárskej univerzity Shenyang 16. júna 2005 potom, čo bola vystavená neprestávajúcemu mučeniu. Podľa Minghui bola Gao 54. cvičenkyňou Falun Gong odsúdenou na smrť v meste Shenyang v provincii Liaoning“.

Pred jej smrťou bola Gao premiestnená do pracovného tábora Shenyang Longshan, kde sedem hodín trpela pôsobeniu elektrošokov do tváre. Fotografia znetvorenej tváre Gao šokovala celý svet.

Gao zomrela potom, čo ju režim opäť uniesol a zadržal, keď jej fotografia bola zverejnená a verejnosť videla jej utrpenie. Prípad Gao poukazuje na kroky Komunistickej strany Číny s cieľom spochybniť ľudské vedomie a ľudskosť.

Prípad Gao je iba špičkou ľadovca.

17. júna 2019 nezávislý tribunál v Londýne verejne vyhlásil, že Čína je zločinecký štát, ktorý spáchal prečiny proti ľudskosti.

Politickí väzni boli a budú veľkou mierou zabíjaní kvôli orgánom a cvičenci Falun Gong boli jedným, možno aj hlavným, zdrojom orgánov.

Prenasledovanie Falun Gong Komunistickou stranou Číny je zločinom proti ľudskosti a genocídou. Toto brutálne prenasledovanie musí byť ihneď zastavené.

Svet potrebuje „Pravdivosť, Súcit a Znášanlivosť“ - sú univerzálnymi zásadami. 

Váš hlas môže zachrániť životy.

Podpisom tejto petície môžete pomôcť uskutočniť zmenu životov cvičencov Falun Gong v Číne a ukončiť 24 rokov prenasledovania.

【Upozornenie】Pri prvej registrácii podpisu na petícii Change.org musíte potvrdiť svoju e-mailovú adresu ako súčasť procesu overovania. Váš podpis nemusí byť započítaný z nasledujúcich príčin: (1) Nepotvrdili ste vašu emailovú adresu po registrácii; (2) Z vašej IP adresy alebo zariadenia sa pokúšalo registrovať viacero ľudí. (Prosím skúste sa prihlásiť na inom zariadení alebo použite iné Wi-Fi siete); (3) Vaša emailová adresa obsahuje časté slová (časté slová alebo symboly pred znakom @, napríklad admin, info, mail, +,-, atď.). V prípade problémov s prihlásením nás prosím kontaktujte cez help@change.org

Zdroje:

Brief Introduction to Falun Dafa, falundafa.org, získané 2. septembra 2020 https://sk.falundafa.org/

Gao Rongrong The Face of Persecution https://tv.faluninfo.net/gao-rongrong-the-face-of-persecution/

Investigative Report on the Murder of Falun Gong Practitioner Gao Rongrong, The World Organization to Investigate the Persecution of Falun Gong (WOIPFG) , získané 2. septembra 2020 http://www.upholdjustice.org/node/227

Independent Tribunal Into Forced Organ Harvesting from Prisoners of Conscience in China, China Tribunal Full Judgment released March 2020, získané 2. septembra 2020 https://chinatribunal.com/final-judgment/

WOIPFG Investigation(9),Uphold Justice released 15 August 2020, získané 2. septembra 2020 https://www.youtube.com/watch?v=TW37fFosV2Y

Bringing to Justice Those Who Kill Falun Gong for Their Organs, International Coalition to End Organ Pillaging in China released 23 July 2016, získané 2. septembra 2020 https://endtransplantabuse.org/bringing-to-justice-those-who-kill-for-organs/

Support now
Signatures: 183,669Next Goal: 200,000
Support now