Kampanya Kapatıldı

Penguen Dergisi Yayın Hayatına Devam Etsin! Bizi Güldürebilen Nadir Şeylere Sahip Çıkalım!

Bu kampanya 60 destekçiye ulaştı


Merhabalar,
Kötü haber tez yayılır. İlk öğrendiğimde gerçekten yıkıldım. Benim gibi hisseden binlerce insan olduğundan da eminim. 
Hepiniz duymuşsunuzdur. Penguen isimli, çok sevdiğimiz mizah dergisi yayın hayatına son veriyor. Neden böyle bir karar aldıklarına dair henüz hiçbirimizin herhangi bir fikri yok, çünkü şuan için bir açıklama yapılmadı. Sebep olarak şuan için maddi durumlar olduğuna dair söylemler var. Eğer gerçekten sebep buysa, yapmayın yani. Lütfen!..

Bilmeyenler için de haberi aşağıda paylaşıyorum. 

http://www.hurriyet.com.tr/penguen-kapaniyor-40434164


Şu sıralar, aslında uzun zamandır ülkenin içinde bulunduğu zor durumları da göz önüne alacak olursak bunca şey yaşarken; sığındığımız, gülebildiğimiz, kendimizi iyi hissedebildiğimiz sınırlı şeylere sahibiz. Bunlardan biri de şahsen ve aslında benim gibi düşünen binlerce insanın da olduğu gibi; mizah dergileri... 
Onlarca yıldır o kadar olumsuzluk yaşayan, kısıtlanan, cezalara, suçlamalara maruz kalan ancak buna rağmen yılmadan kaldığı yerden devam edip her geçen zaman gümbür gümbür yolunda ilerleyen Penguen dergisi ne oldu da bu karara vardı bilinmez ancak, o kadar şey kaybediyoruz ki... Kaybettiğimiz şeylere de sahip çıkmak isteyip, o kadar çok başarısız olduk ki... 
Penguen'i de kaybetmeyelim. Onca emek veren çizerlerinin ortaya çıkarttıkları her sayının bedeli bu kadar cüzi, bu kadar ulaşılabilir olan, bizleri bir an olsun güldürebilen bu insanların elbette ki kendilerince çok haklı sebepleri olabilir belki de. Ancak gelin, bu kampanyaya destek olun ve en azından kaybetme ihtimalimiz olan, yıllardır bizimle olan ve ülke gerçeklerini hem tüm gerçekliğiyle gözlerimizin önüne serip, hem en acı anımızda bile yüzümüzü güldürebilen bu dergiyi kaybetmeyelim. Sesimizi duyuralım. Belki bir nebze olsun sonucun bu şekilde olmamasını sağlayabiliriz.

 Bugün Güldensu imzanı bekliyor!

Güldensu Yıldız bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Penguen Dergisi: Penguen Dergisi Yayın Hayatına Devam Etsin! Bizi Güldürebilen Nadir Şeylere Sahip Çıkalım!». Güldensu ve imza atan diğer 59 kişiye katıl.