Kampanya Kapatıldı

Pegasus uçuşlarında su ücretsiz olsun! #Pegasusuzluk @PegasusDestek

Bu kampanya 8.589 destekçi ulaştı


Uçakta su içmek isteyen herkes ücretsiz su içebilmeli! Son yıllarda artan güvenlik önlemleri sebebiyle uçağa su ile binmek yasak, süt ve mama gibi sıvılar da çok kısıtlı miktarlarda alınıyor. Yani uçakta bize verilecek suya muhtacız. İlaç içmek için, bebeğimize mama hazırlamak için ya da sadece susadığımız için…

Oysa Pegasus Havayolları’nda sadece parası olana su var!

Pegasus Havayolları'ndan uçakta temel insani ihtiyaç olan suyu ücretsiz vermesini talep ediyorum.

Hava yolu şirketlerinin “indirimli bilet politikası” yüzünden havacılıkta hizmet kalitesi gittikçe düşüyor. Ben bunu en çok Pegasus Hava Yolları ile yaptığım yolculuklarda susadığımda, ya da başka bir yolcu susadığında hissediyorum. Susadığımda, hostesten suyu istemeden önce uslu uslu paramı hazırlıyorum. Ve en küçük boy su için 4 TL ödüyorum! 4 TL!

Uçağa kendi suyumla girmeme izin olmadığı gibi market satış fiyatı kuruşlarla ölçülen suya, o anda başka seçeneğim olmadığı için, Pegasus’un uçağında avuç dolusu para ödüyorum. Oysaki su temel insan ihtiyacıdır ve ücretsiz olarak erişilebilir olmalıdır, değil mi?

Parayı vermek de her zaman yetmiyor. Bazen benim param tam para olduğu için hostesler bozuk para arıyor ve yolculara bozuk para sorarak rahatsız ediyor, bazense ben başkası su içecek diye para bozan yolcu oluyorum. Yolculara su için para ödetmek mi, yoksa para bozarken bile yolcuları rahatsız etmek mi daha ayıp? Siz karar verin…

Ulaşımı kolay ve hızlı kılan uçaklarda seyahat ederken normalden fazla su kaybediyoruz. Kabin görevlisinden her su istediğimizde para ödemek istemiyoruz. Pegasus Havayolları'nın bilet fiyatlarının oldukça ucuz olduğunun ve her kalemin bu fiyatlara etki ettiğinin farkındayım. Fakat markette 50 kuruş olan suyun yolculara servis edilmesinin imkansız olmadığını da biliyorum.

İşte bu yüzden bu kampanya ile Pegasus Havayolları’nın temel ihtiyacımız olan suyu ücretsiz hale getirmesini istiyorum. Siz de benim gibi sık seyahat eden biriyseniz, hele de uzun süren yolculuklarda dilinizin damağınıza yapışmasından rahatsız oluyorsanız kampanyama destek verin.Bugün Isil imzanı bekliyor!

Isil Yilmaz Sumer bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Pegasus uçuşlarında su ücretsiz olsun! #Pegasusuzluk @PegasusDestek». Isil ve imza atan diğer 8.588 kişiye katıl.