Doğrulanmış başarı

Parkın canı Enişte’ye yapılan haksızlık son bulsun

Bu kampanya 12.635 destekçi ile değişim yarattı!


 

Tek başına hayvansever olmak yeterli olmuyor maalesef. Aynı zamanda hayvan hakkı savunucusu da olmak gerekiyor ki, hayvanlarımıza karşı yapılan bu haksızlıkların önüne geçilebilinsin. Sadece bu da yeterli olamıyor ve bu nedenle kampanyayla sesimizi gücümüzü duyurmaya çalışmalıyız. 

Hayvanlarımıza yapılan haksızlıklara seyirci kalmamak için "hak'ın" koruyucuları olarak biz hayvanseverler gücümüzü göstermeliyiz. Bu seferki acıklı hikayemiz yine bir sokak köpeği. İzmir Şirinyer’de bir parkın 7 yıllık köpeği ENİŞTE. Son derece uysal, çocukların oyun arkadaşı, insanların sevgi pıtırcığı, huzuru olan bir can...

Haksız yere bir şahıs tarafından tekmelendi. Ve haksız yere şu an belediyeye gözetim için RM'ye alındı. Yemiyor ve içmiyor. Korku içinde sadece hareketsiz orada yatıyor 3 gündür. Neden mi? Tekme yedi ve kendini savunmak isterken ısırmadı, korkutayım derken tekme sonucu dişi insanoğlunun bacağını hafifçe yaraladı. Bunun karşılığında ne yaşatılacaktı ona? Karşı tarafın "uyutulacak bu köpek" ısrarı.

Elbette ki uyutulamaz, uyutulamayacak, sonuna kadar arkasındayız. Bir canı almak bu kadar kolay mı? Karşı tarafın attığı tekmenin hiç suçu yok mu? ENİŞTE belki de birçok canın bu şekilde yaşayanlarından sadece bir tanesi. Arkasında duracak kimsesi olmayan canların sonu ne oluyor. Bu kadar basit mi  "uyutulacak ısrarı".

Şimdi elbirliği içinde olma zamanı. Şimdi bu can için birlik olup imza toplama zamanı. Atılacak olan her imza ENİŞTE'nin yine eski yaşadığı ortama, parka ve gönüllü annesine, arkadaşlarına kavuşmasını ve hak yolunda açılan davanın kazanma zamanı... Lütfen duyarlı olup sizler de imzanızı atın ve ENİŞTE kazansın...Bugün yasemin imzanı bekliyor!

yasemin soylu bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Parkın canı Enişte’ye yapılan haksızlık son bulsun». yasemin ve imza atan diğer 12.634 kişiye katıl.