Arkadaşım Emrullah'a Protez El İçin Yardım.

Arkadaşım Emrullah'a Protez El İçin Yardım.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.
sağlık bakanlığı ve tarafına Hüseyin Talay bu kampanyayı başlattı

Herkese merhabalar, bu kampanyayı ortaokul arkadaşım Emrullah'a yardımcı olabilmek, onun sesini duyurabilmek için başlattım. 

17 yaşındaki arkadaşım Emrullah Ayrancı, Kütahya Gaybiefendi Mahallesinde yardım için gittiği kasapta müşterisine kıyma çekerken maalesef kıyma makinesine kolunu kaptırıyor. Makineden kolunu çektiğinde elinin olmadığını fark etti ve çığlık atarak dükkanın dışarısına çıkıyor.

Dükkanın dışında müşterisi olan taksici taksiye bindirip onu Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüyor. Burada pansuman yapıp yarayı sarıyorlar, sonrasında ambulans ile Kocaeli'de özel bir hastaneye sevk ediliyor. Hastanede eline 2 saat süren bir operasyon yapıyorlar ve tüm yaraları kapatarak ilaç veriyorlar.

Bu özel hastanedeki doktorlar Emrullah'ın bacağından kemik alıp 2 parmak yapabiliriz diyorlar, fakat Emrullah kardeşim 2009 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası bacak kemiğinde enfeksiyon ve kist oluştu. 

Emrullah'ın önünde iki seçenek var, ya tekrar bacağından ameliyat olacak ve buradan parmak yapılacak. Ya da protez el yapılacak. Emrullah kardeşim protez el tercih ediyor çünkü tekrar tekrar bacağından ameliyat olarak enfeksiyon kapmaktan korkuyor. 

Kardeşiniz 2 yaşındayken babası maalesef vefat ediyor. Bu kardeşimiz protez el istiyor fakat ailesinin durumu fazla yok, tek isteği protez el konusunda yardımcı olunması. Bu zorunlu ameliyatın SGK tarafından karşılanmasını talep ediyoruz. 

Emrullah kardeşimin talebi bu şekilde: "Önümüzdeki süreçte, 'Ya bacaktan kemik alarak 2 tane parmak yapabiliriz ya da protez el yaptıracaksın' diyorlar. Ben protez el yaptırmak istiyorum. Çünkü zaten bacağım sıkıntılı, ameliyat olup duruyorum. Oradan kemik alındığında daha da kötüye gidebilir. Ben 2009'da trafik kazası geçirmiştim. Ameliyat esnasında kemiğe enfeksiyon kaptırmışlar. Bu enfeksiyon da 10 senede kiste dönmüş. Geçen sene ameliyat oldum. Ameliyat sırasında tekrar enfeksiyon kaptığı için oradaki yara kapanmadı. Bana protez konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim." 

LÜTFEN YARDIM EDİN! 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.