Onu öyle yapmayın.

Onu öyle yapmayın.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
kadın ve tarafına O Tarz Mı? bu kampanyayı başlattı

İstanbul’un bugün sadece 100 günlük suyu kaldı! Türkiye’nin geri kalanında da durum pek parlak değil. İklim krizi, yağış ortalamalarının her geçen yıl düşmesi ve bilinçsizce yaptığımız tüketim, sonu yok sandığımız bu kaynağın sonunu çok erken getirdi. Su kaynakları tükendiğinde bizi kuraklık, kıtlık gibi büyük afetler bekleyecek. Bu yüzden öncelikle mevcut kaynaklarımıza sahip çıkmalı, bireysel ve toplumsal olarak suyumuzu kullanma konusunda bilinçlenmeliyiz.
“O Tarz mı” olarak yıllardır her konuda, yerli yersiz dediğimiz “onu öyle yapmayın”ı bu kez, belki de ilk kez gerekli bir konuda, suyu israf etme şeklimiz için söylüyoruz. Bizim bildiğimiz şefler tek bir damlanın bile boşa gitmemesi için elinden geleni yapar fakat bu yetmez. Daha çok insanın farkında olmasına ve destek olmasına ihtiyacımız var. Ulaşabildiğimiz her yere ulaşmalı, sesimizi duyurabildiğimiz herkese “Onu öyle yapmayın!” demeliyiz.

Son not:

Bireysel israfı önlemek her ne kadar endüstriyel su israfının yarattığı kıtlığı engellemeye yetmeyecek olsa da, biz en azından bu konuya dikkat çekmek, sadece suyu evinde israf edenlere değil, dünyanın suyunu sonsuz bir kaynakmış gibi sorumsuzca kullanan endüstrilere de “onu öyle yapmayın!” diyoruz.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.