ODTÜ Koleji derse başlama saatini öğrencilerinin yararını düşünerek belirlemeli

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.


Ankara ODTÜ Koleji  yıllarca 08.50'de eğitime başlamış olan bir eğitim kurumuydu. Ancak bu önce 08.30'a çekildi, bu yıl bu saat 08.10 olarak tekrar değiştirildi. Eski uygulamada bile kimi çocuklar sabahın 6larında kalkarken artık daha da erken kalkmak durumundalar. Artık kışın daha güneş doğmadan derse başlayacaklar... Evet, güneş doğmadan...

Çıkış saati bu yıl bir 20 dakika daha geriye çekildi, doğru, ama gelişme çağındaki bir beyin bilimsel olarak ispatlandığı gibi öncelikle "sabah uykusuna" ihtiyaç duyar, öğleden sonra şekerlemesine değil. Okul idarecilerimiz daha doğrudan daha yanlışa doğru yıldan yıla ilerlemekteler.

Ankara ODTÜ Koleji'nin hiçbir açıklama yapmaya dahi gerek görmeden bu kararı bizlere bir e-maile eklenmiş dosya içinde göndermiş olmasını ve öğrencilerinin zihinsel sağlığını ve en iyi şekilde temel eğitim alma hakkını yeterince göz önünde bulundurmadan verdiği derse başlama saatini değiştirme kararını doğru ve bilimsel bulmuyoruz. Bu kararın değişmesini ve "öğrencilerin" yararına olacak daha geç bir derse başlama saati belirlenmesini istiyoruz.

Saygılarımızla,

Ankara ODTÜ Koleji Velileri ve Öğrencileri